Google Play Store’dan En Çok İndirilen 10 Uygulama!

Android cihaz kullanıcıları tarafından en çok indirilen mobil uygulamalar hangileri? En popüler 10 uygulama, haberimizde...

Artık her işimizi akıllı telefonlardan yapıyoruz. Birçok mobil uygulama sayesinde oturduğumuz yerden pek çok işimizi halledebiliyoruz. Bu bize hem zaman kazandırıyor hem de teknolojiyi ve mobil uygulamalar dünyasını daha yakından takip etmeyi sağlıyor. Akıllı telefon kullanıcıları sahip oldukları cihazlara göre ilgili uygulama mağazalarını kullanıyorlar. Apple cihaz sahibi olanlar Apple Store üzerinden; Android cihaz sahibi olanlar ise Google Play Store üzerinden var olan mobil uygulamalara erişebiliyorlar. Sıkıldığınızda kafanızı dağıtabileceğiniz sosyal medya platformlarına, eğlenmek ve müzik dinlemek için farklı uygulamalara, oynamak için çeşitli oyunlara; bunun dışında işlerinizi kolaylaştırmak veya toplantılar yapmak için farklı uygulamalar deneyimleyebiliyorsunuz. Androİd cihaz kullananlar için en çok indirilen mobil uygulamalar hangileri? En popüler 10 uygulama, haberimizde…

Android kullanıcılar için en çok indirilen mobil uygulamalar:

1- Instagram:

Hemen hemen hepimizin kullandığı Instagram, en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Dünya’da 1 milyardan fazla kullanıcı sayısına sahip olan Instagram fotoğraf ve video paylaşarak gezebileceğiniz bir platform.

2- Facebook:

Türkiye’de 37 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, en popüler android uygulamalar arasında yer alıyor. Hatta en çok indirilen uygulamaların başında geliyor.

3- Twitter:

Twitter, 340 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip. En çok indirilen mobil uygulamaların başında geliyor. Düşüncelerimizi belirli karakter sayısıyla paylaştığımız Twitter, Türkiye’de de çok kullanılıyor.

google play store en cok indirilen mobil uygulamalar moblobi

4- YouTube:

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla kullanıcı sayısına sahip olan YouTube, Facebook’u hemen arkasından takip ediyor. Gittikçe popülerliği artan YouTube’da video içeriklerle kendi kanalınızı açmaya olanak sağlıyor. Belirli izlenme sayısına ulaşan kullanıcılarına ücret de ödüyor. Böylece aslında yeni bir iş sahası da oluşturuyor. YouTube, Türkiye’de de en çok indirilen ve en aktif kullanılan mobil uygulamalardan biri.

5- Pinterest:

Pinterest, her ne kadar popülerliğini son dönemde yitirmiş olsa da; 250 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor. Görsellerle kullanıcılara ilham kaynağı oluyor.

6- Spotify:

Spotify’ın abone sayısı 138 milyonu aşmış durumda. Popüler müzik uygulaması aracılığıyla, kendi listenizi hazırlayarak reklamsız müzik dinleyebileceğiniz bir sosyal medya platformu. Sınırlı ücretsiz paketi de mevcut. Üniversite öğrencileri için de ayrı bir paket sunuyor.

7- Skype:

Skype, 40 milyonu geçen kullanıcı sayısına varmış durumda. Kullanıcıların hayatına kolaylaştıran uygulama, internet üzerinden görüşme olanağı sağlıyor.

8- ShareIt:

ShareIt bir internetsiz dosya paylaşım uygulaması. Andoid kullanıcıları için de mevcut. Cihazlar arası dosya paylaşabilirsiniz. Kolay dosya transferi sayesinde uygulama kullanıcı çekmeye de devam ediyor. 1,5 milyon kullanıcı sayısına sahip olduğu biliniyor. Kablosuz özelliği sayesinde dosyalar, fotoğraflar, video ve müzikleri kolay bir şekilde saklayabiliyorsunuz.

9- Google Drive:

Google Drive, dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Google Drive, bulut depolama yazılım tabanlı bir uygulama. Ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Fazla belgelerinizi sizin için cihazlarınızda yer tutmadan saklamasıyla da kullanıcı sayısını artıyor.

10- Whatsapp:

Whatsapp’ın dünya üzerindeki kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti. Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 43 milyonu aşmış durumda. Mesajlaşma uygulaması Whatsapp, çevrimiçi kullanılabiliyor.

Android cihaz kullananlar tarafından en çok indirilen mobil uygulamalar arasından sizin en çok kullandıklarınız hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Yaygın 3 Akıllı Telefon Sorunu ve Çözme İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yabacı Dil Öğrenmenizi Kolaylaştıran 10 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rojda Çelik

Rojda Çelik

Merhaba ben Rojda Çelik. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi de içerik yazarlığı yapıyorum. Sizleri köşemi takibe bekliyorum!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı