Yabancı Dil Öğrenmenizi Kolaylaştıran 10 Uygulama!

Farklı diller öprenmek kariyer ve kişisel gelişim açısından önemli. Yeni dilller öğrenmenizi kolaylaştıracak yabancı dil uygulamaları, haberimizde...

Yabancı bir dil öğrenebilmek için çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyuyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar ise burada devreye giriyor. Yeni bir dil öğrenmek ya da mevcut dil bilgilerini geliştirmek ve pratik yapmak için geliştirilen uygulamalar sayesinde yabancı bir dili öğrenmek çok daha kolay ve pratik bir hal aldı. Yeni bir dil öğrenmenize yardımcı olacak yabancı dil uygulamaları, haberimizde…

Öğrenmenize katkı sağlayacak yabancı dil uygulamaları:

1- Voscreen

Voscreen, ingilizce öğrenmek isteyenler için geliştirilmiş bir uygulama olup size film, dizi, animasyon ve belgesellerden kısa sahneler izleterek doğru çeviriyi bulmanızı istiyor. İstediğiniz seviyede ve farklı konularda seçenekler sunan uygulama ile duyarak ve izleyerek öğrenme becerilerinize katkı sağlayabilirsiniz. İngilizce öğrenme uygulamaları arasında Türkiye’de geliştirilen ve tamamen ücretsiz olan Voscreen, 2016 senesinde aldığı En İyi Eğitim Uygulaması Üçüncülük Ödülü ile en iyi ingilizce uygulamaları arasında gösteriliyor. Bu uygulamaya İOS, Android ve web üzerinden ulaşabilirsiniz.

2- Duolingo

Duolingo, dil öğrenme uygulamaları arasında adını duymaya oldukça aşina olduğumuz bir uygulama. Yabancı dil öğrenmek isteyen herkes için kullanışlı ve dil becerinizin gelişimine katkı sağlayan Duolingo içinde birçok dili barındırıyor. Ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz Duolingo’ya İOS ve Andorid platformları üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

3- Busuu

Busuu, yabancı dil öğrenmek isteyenlerin kullanabileceği, içinde 12 farklı dil bulunduran bir uygulama. Busuu ile farklı seviyelerde çalışmalar yapabilir ve ana dilini konuşan kişilerle iletişim kurarak konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Android ve İOS üzerinden indireceğiniz bu uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz. Ücret ödemeyi onaylayan kullanıcılar ise ekstra avantajlardan yararlanabilir.

4- Cambly

Adını sıkça duyduğumuz ve son dönemin en çok kullanılan uygulamalarından biri olan en iyi ingilizce uygulamaları arasında yer alan Cambly, ana dili ingilizce olan eğitmenlerle görüntülü konuşarak pratik yapma imkanı sağlıyor. Eğitmenlerle online olarak istediğiniz konu ve belirttiğiniz seviyede, dil beceriniz ve konuşma pratiğinize katkıda bulanabilirsiniz. Ücretli olan Cambly uygulamasına İOS ve Android işletim sistemleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

ogrenmenizi kolaylastiran yabanci dil uygulamalari moblobi

5- Quizlet

Quizlet, yeni kelimeler öğrenmek için ideal bir uygulama. İster kendi kelime setlerinizi oluşturabilir, isterseniz hazır çalışma setlerinden faydalanabilirsiniz. Hem Android hem İOS’a uygun olan uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz.

6- Memrise

En çok kullanılan yabancı dil uygulamalarından biri de Memrise. Uygulamayı ücretsiz kullanabileceğiniz gibi pro sürümü satın alarak daha geniş içerik ve fonksiyona ulaşabilirsiniz. Birçok farklı dili öğrenebileceğiniz bu uygulamayı Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

7- Babbel

Babbel uygulaması ile ingilizce dahil birçok dili öğrenebilirsiniz. Dil öğreniminde farklı bir yaklaşımı benimseyen bu uygulamada dersler ortalama 15 dakika sürüyor. Ücretli abonelik sunan Babbel Android ve İOS’dan indirebilir.

8- Mondly

33 farklı dil seçeneği bulunan Mondly uygulamasındaki dersler sayesinde gramer bilginizi artırabilirsiniz. Bu dersler sonunda Mondly’nin dil öğrenme yöntemiyle hızlı bir şekilde dil becerilerinizdeki artışı gözlemleyebilirsiniz. Androis ve İOS aracılığıyla indirebilir ve birçok içeriğe ücretsiz ulaşabilirsiniz.

9- Speaky

Speaky ile 110’dan fazla dil konuşan insanlarla çevrimiçi pratik yapılabiliyor. Bu uygulama ile farklı dilleri konuşanlarla mesajlaşabilirsiniz. Aynı zamanda sesli ve görüntülü arama da yapabilirsiniz. Speaky uygulaması Android ve İOS ile uyumlu, üstelik ücretsizdir.

10- Lingualeo

10 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Lingualeo geniş bir içeriğe sahip. Altyazılı videolar ile dinleyerek öğrenebilir ve eğitici videolarıyla yabancı dil gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.  Aynı zamanda şarkılardan haber metinlerine, makalelere kadar pek çok materyale ulaşabileceğiniz bu uygulamayı ücretsiz kullabilirsiniz. Android ve İOS ile uyumlu bu uygulamada dilerseniz premium üyelik de mevcut.

Peki siz yabancı dil öğrenmek için nelerden yararlanıyorsunuz? Yabancı dil uygulamaları kullanıyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış 5 Alışkanlık!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 40 Farklı Yabancı Dil Öğreten Akıllı Cihaz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı