iPhone için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!

iPhone kullancılarının çektikleri fotoğrafları çok daha iyi hale getirecek, en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları, haberimizde...

Fotoğraf çekmek herkes için farklı anlama sahip. Kimi mesleği gereği fotoğrafla ilgileniyor, kimi sadece bundan zevk aldığı için, kimi ise sosyal medyada daha fazla beğeniye sahip olmak için iyi fotoğraflar çekmeye çalışıyor. Fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanarak fotoğraflarınızı daha başarılı hale getirmeniz mümkün. iPhone kullananlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları, haberimizde..

En İyi iPhone fotoğraf düzenleme uygulamaları:

1- Adobe Lightroom CC

Bilgisayar versiyonu olan Adobe Lightroom Classic programıyla senkronize çalışabilen bu fotoğraf düzenleme uygulaması; kolay bir şekilde fotoğrafçılık becerilerinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı oluyor. Ayrıca birçok Instagram fenomeninin de Adobe Lightroom kullandığı biliniyor.

2- Snapseed

Snapseed fotoğraf düzenleyicisi de kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf uygulamaları arasında yerini alıyor. Google tarafından geliştirilen uygulama profesyonel bir fotoğraf düzenleme deneyimi yaşatıyor ve diğer uygulamalarda olmayan bazı özelliklere de sahip.

3- Foodie

Yemek fotoğrafçılığı ekseninde geliştirilmiş bu uygulama 30’un üzerinde filtresiyle, fotoğraflarınızın tüm canlılığıyla görünmesine yardımcı oluyor.

4- Canva

Tasarım ve pazarlama alanıyla ilgilenenler tarafından oldukça bilinen internet sitesi Canva’nın broşür, kolaj, kitap kapağı ve çeşitli diğer tasarımlar hazırlamak ve fotoğraf düzenlemek için oluşturulmuş uygulaması.

iphone fotograf duzenleme uygulamalari moblobi

5- TouchRetouch

Fotoğraflarınızdaki istenmeyen objeleri başarılı bir şekilde yok etmeniz için tasarlanmış bir uygulama.

6- VSCO

Bu uygulamada hazır şekilde seçebileceğiniz filtrelerden; daha detaylı düzenleme yapabileceğiniz keskinleştirme, sıcaklık, doygunluk, kontrast gibi ince ayarlara kadar birçok seçenek mevcut. Buna ek olarak uygulamanın kendi içinde fotoğraf paylaşmanıza ve diğer insanların fotoğraflarınızı görmenize imkan tanıyan bir topluluğu da var. Hatta beğendiğiniz fotoğrafların hangi filtreyle oluşturulduğunu bile görebiliyorsunuz.

7- Camera +2

Camera +2’nin diğer fotoğraf uygulamaları arasından sıyrılma nedeni fotoğrafı çekme aşamasında düzenlemeyi yapabiliyor olmanız. Böylece istediğiniz çekim moduna ayarlayarak; çekeceğiniz fotoğrafı kafanızda tasarladığınız şekliyle oluşturabiliyorsunuz.

8- Enlight

Fotoğraflarınız için sürreal arka planlar seçebilir, çizim yapabilir, görselinize animasyon ekleyebilir, iki görüntüyü üst üste bindirerek yeni, tek bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ödüllü uygulama Englight, fotoğraflarına hareket ve canlılık katmak isteyenler için bir tercih olabilir.

9- Mextures

Görselinize farklı dokular eklemenizi sağlayan Mextures’ın hazır model ve katmanları da bulunuyor. Standart fotoğraf efektlerinden sıkılanlar için bir alternatif olabilir.

Peki sizin bildiğiniz veya kullandığınız en iyi fotoğraf düzenleme programı veya fotoğraf düzenleme uygulamaları hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone’da Fotoğrafları Yüze Göre Nasıl Gruplandırırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Gece Telefonla İyi Fotoğraf Çekmek için 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En İyi Fotoğraf Çeken 5 Akıllı Telefon!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı