Google Play Müzik’ten Nasıl Müzik İndirilir?

Sevdiğiniz müziklere erişiminizi kolaylaştıran Google Play Müzik aracılığı ile sevdiğiniz şarkıları nasıl indirebilirsiniz? Pratik ipuçları, haberimizde...

Gelişen teknolojinin yardımı ile neredeyse bir parçamız olan akıllı telefonlar ve her ihtiyacı gideren mobil uygulamalar ile müzik artık daha erişilebilir oldu. Modumuza, ruhumuza uygun şarkılara kolayca erişip, dinleyebiliyoruz. Bunun için kimi zaman müzik indirme programlarından kimi zaman ise mobil uygulamalardan faydalanıyoruz. Bunlar arasında en popüler olanları ise Spotify, Apple Müzik ve Google Müzik. Spotify, IOS ve de Android kullananlar tarafından kullanılabiliyor. Apple Music ise çok sayıda iPhone kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Android kullanıcılarının müzik dinlemek için kullandığı uygulama ise Google Play Music. Peki Google Play’den nasıl müzik dinlenebilir? İstediğiniz müziği Google Play Müzik’ten nasıl indirebilirsiniz? Pratik ipuçları, haberimizde…

Google Play Müzik ile nasıl müzik indirilir?

Spotify, Apple Music ve Google Play Music uygulamalarının ortak özelliği, tüm bu müzik indirme uygulamalarını kullanabilmek için bir kişisel hesap açmanız gerekliliği… Sözkonusu uygulamaları yükleyip, hesap oluşturduktan sonda kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak hemen belirtelim: hesabınız bulunmadığı takdirde müzik indiremiyorsunuz.

Google Play Müzik web’den nasıl müzik indirebilirsiniz?

 • Öncelikle Google Play Müzik web uzantısını açın.
 • Daha sonra ekranın sol üst tarafında kalan “Seçenekler” yazısına basın.
 • Buradan “Müzik yükle” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından yüklemek istediğiniz dosyaları sürükleyin.

google play muzik indir moblobi

Google Play Müzik’te dinlediğiniz müziği nasıl indirirsiniz?

 • Play Müzik’de seçtiğiniz veya dinlediğiniz müziğin hemen yanında bulunan “Seçenekler” yazısına tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza bir sayfa çıkıyor olacak.
 • Bu sayfada yer alan “indir” yazısına tıklayın.
 • Böylece Google Play’den müzik indirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bu arada hemen belirtelim: Google Play Muzik uygulamanızda yüklediğiniz dosyalar depolanıyor. Böylece internetiniz olsa da olmasa da istediğiniz müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Play Müzik’te oluşturmuş olduğunuz müzik dosyalarını da paylaşabiliyorsunuz.

Google Play’den müzik indirmenin bir kısa yolu da var. Dinlediğiniz müzikleri anlık olarak indirebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey ise “oynatma sırasında yakala” seçeneğine tıklamak. Böylece, dinlediğiniz müzik otomatik olarak indirilecektir.

Peki siz hangi müzik indirme uygulamasını kullanıyorsunuz? Play Müzik’ten hiç müzik indirdiniz mi? Yorum kısmından görüş ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • GooglePlay Müzik ile Podcast Nasıl Dinlenir? ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Android Kullananlar İçin En İyi 10 Müzik Uygulaması! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Google Play Filmler Nasıl Kullanılır? ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı