Az Bilinen 10 Gizli Instagram Hilesi!

ınstagram'da gizli kalmış ve az bilinen ama kullandığınızda çok işinize yarayacak 10 instagram hilesi, haberimizde...

Son zamanların en popüler platformlarından biri de Instagram. Milyonlarca insanın kullanıcısı olduğu Instagram’ı etkin kullanan kişilere yeni birçok kapının aralandığını görüyoruz. Instagram’ın geride kalmış ama kullandığınızda sizi ön plana çıkaracak 10 gizli özelliği, haberimizde…

Az bilinen ve çok işinize yarayacak Instagram hileleri

1- Portre modu olmaksızın arkası bulanık fotoğraflar çekin

Telefonunuzda portre modu yoksa bile Instagram üzerinden arka planı flu fotoğraflar çekebilirsiniz. Öncelikle Instagram’ı son sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Instagram uygulamasında kameraya girdikten sonra çekim modlarından “odak”ı seçtiğinizde bu özelliği kullanabilirsiniz. Ancak bu özellik için her telefon modeli desteklenmiyor.

2- Gönderilerinizi zamanlayarak paylaşabilirsiniz

Instagram’ın 2019’da sunduğu bu özellik sayesinde gönderilerinizi önceden planlamış olduğunuz tarih ve saate ayarlayarak o zaman paylaşabilirsiniz. Öncelikle Facebook İçerik Stüdyosu’na kayıt olmanız gerekiyor. Bu işlem bittikten sonra sayfanızı açtığınızda göreceğiniz “Gönderi Oluştur” yazısına tıklamanız gerekiyor. Son olarak gönderinizi tasarladıktan sonra “Zamanla”ya tıklamanız gerekiyor.

3- Bir yerin güncel olarak gerçekte nasıl göründüğüne bakabilirsiniz

Diyelim bir yazlık beldeye gitmeyi planlıyorsunuz. Bu durumda internette bulunan turistik amaçlarla çekilip süslenmiş, en iyi hallerindeki görsellere bakmak yerine o yere yakın zamanda giden insanların Instagram’daki hikaye ve gönderilerine bakabilirsiniz. Instagram arama butonuna merak ettiğiniz yerin ismini yazın ve “Yerler”e tıklayın. Buradan bulmak istediğiniz yerin tam adına dokunun. Karşınıza çıkan ekranda haritanın yukarısından oradaki hikayeleri, aşağısından ise gönderileri görebilirsiniz. Bu özelliği bir yere gitmeden önce nerelerde, nasıl fotoğraf çekileceğiniz konusunda ilham almak için de kullanabilirsiniz.

4- Instagram’da ne kadar zaman geçirdiğinizi görebilirsiniz

Instagram’ın az bilinen özelliklerinden biri de Instagram’da ne kadar vakit geçirdiğinizi görebilmenizdir. Instagram uygulamasında profilinize girdikten sonra sol üstteki üç çizgi simgesine dokunun. “Hareketlerin”e girdikten sonra Instagram’da geçirdiğiniz günlük ortalama süreyi görebilirsiniz.

gizli instagram ozellikleri moblobi

5- Instagram’da geçirdiğiniz süre için bir limit belirleyebilirsiniz

Instagram’da harcadığınız vakit artık sizi olumsuz yönde etkiliyorsa bunun için bir limit belirlemeniz mümkün. Bunun için öncelikle “Hareketlerin”e girin. “Günlük Hatırlatma Ayarla”ya girdikten sonra kendinize bir süre belirleyin ve “Hatırlatma Koy”a dokunun.

6- İstediğiniz kullanıcılar gönderi paylaştığında bildirim alın

Instagram’da bir kullanıcı gönderi paylaştığında anında haberiniz olsun istiyorsanız Instagram bunu sizin için yaptı bile. İstediğiniz kullanıcının profiline girin. Ekranın sağ üstündeki üç nokta simgesine dokunduktan sonra; “Gönderi Bildirimlerini Aç”a dokunun.

7- Telefonu elinizde tutmadan video çekin

Telefonu video çekimi boyunca elde tutmak zorlayıcı olabiliyor. Ancak Instagram’da sadece başta bir kez dokunarak video çekebilmek mümkün. Instagram uygulamasından kamerayı açın ve “Eller Serbest” moduna basın.

8- Instagram bio2nuzla hesabınızın daha görünür olmasını sağlayın

Instagram bio‘nuzdaki kelimeleri SEO uyumlu hale getirirseniz insanlar bazı kelimeleri arattığında hesabınızı daha kolay görebilir. Özellikle bir işletme hesabıysanız veya işlerinizi kişisel hesabınız aracılığıyla hallediyorsanız bunlarla ilgili anahtar kelimeleri yazmak işe yarayacaktır.

9- Instagram hikayenizin sadece bir kısmını gösterin

Instagram story’nizin sadece belirli bir kısmını göstererek takipçilerinizi ilerideki çalışmalarınız hakkında heyecanlandırabilrsiniz. Bunun için hikayesini atacağınız görseli seçip ekranın tamamını istediğiniz bir renge boyamanız gerekiyor. Daha sonra ise belirlediğiniz bir kısmı silin.

10- QR kodunu taratarak diğer Instagram kullanıcılarına ulaşın

QR kodu ile diğer Instagram kullancılarını ekleyebilir ya da diğer kullancılarının kendi profilinize erişebilmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için: Instagram uygulamasında profilinize girdikten sonra sol üstteki üç çizgi simgesine tıklayın. Gelen ekranda kendi hesabınızın QR kodu görünecektir. Bu kodu taratarak isteyenler profilinizi görebilir. Alttaki “QR kodunu tara”ya tıklayarak ise başka kullanıcıların hesaplarına erişim sağlayabilirsiniz.

Peki sizin bildiğiniz az bilinen diğer Instagram özellikleri neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram’da İstemediğiniz Takipçileri Nasıl Kaldırabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’da Kaçınmanız Gereken 10 Önemli Hata!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • InstagramHesap Birleştirme Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı