Twitter Hesabı Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter hesap dondurma işlemi nasıl yapılıyor? Hesap dondurmak zor mu? Tüm bu sorularınızı yanıtlarken zamanınızı çok harcamadan Twitter hesabınızı dondurabileceksiniz. İşte, Twitter hesabı dondurma işlemi nasıl yapılabilir?

İçinde bulunduğumuz pandemi sorunundan sonra sosyal medyada geçirmiş olduğumuz süreler de artış gösterdi. Şimdilerde ülkemizde dışarı çıkma, maske takma zorunluluğu gibi yasaklar kalktığından dolayı, o özlediğimiz sosyal yaşantımıza tedbirli bir şekilde devam ediyoruz. İşte tam da bu noktada sosyal medyadan bunalıp gerçek hayata dönünce birçoğumuz için telefona bakma isteği dahi olmuyor.

Sosyal medya ile aramıza biraz mesafe çekmek isteyebiliriz. Anı yaşama isteği ve anın değerini yeterince anladığımız için de olabilir bunlar. Tabi bazen hiçbir şey paylaşmak ya da görmek bile istemiyor olabiliriz. Bazen de taciz içerikli ya da gereksiz yorumlar da bu mecradan kaçma sebebi olabilmekte.

Sebep her ne olursa olsun, çözüm ya hesap dondurmak ya da hesapları kapatmak oluyor. Çok sık kullanılan ve sevilen uygulama olan Twitter bile olsa bu isteğinize hizmet etmek zorunda. Sık tercih edilen ve özgürce fikirlerin ifade edildiği bu uygulamada da diğer uygulamalar gibi geçici dondurulabilir ve kapatılabilir. Peki, Twitter hesabı dondurma işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Twitter Hesabı Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki hesabınızı dondurma ya da devre dışı bırakma işlemi, hesabınızın silinmesine neden olmaz! Birçok sosyal mecrada dondurma yerine direkt olarak silme kısmı varken Twitter kullanıcıları için böyle bir güzellik de ekledi.

Şimdi gelelim hesap dondurma işleminin nasıl yapılacağına. Aşağıda bulunan aşamaları izleyerek hesabınızı geçici olarak dondurmuş veya devre dışı bırakmış olacaksınız.

– Açılır menü kısmına gelerek Profil sayfanızdaki ‘Diğer’ yazan butona tıklayın.
– Menüye gelerek ‘Ayarlar ve gizlilik’ kısmına gelin.
– Hesap bölümünün alt kısmında yer alan ‘Hesabınızı devre dışı bırakın’ yazısına tıklayın.
– Burada yazılı olan bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz. Daha sonra ‘Devre dışı bırak’ seçeneğini işaretleyin.
– Onaylama işlemi için şifrenizi girmelisiniz ve ‘Hesabı devre dışı bırak ‘ seçeneğini seçin.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Twitter Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Twitter Hataları ve Çözümleri” okumak için buraya tıklayın
“Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur ve Sonra Yeniden Açılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Twitter’da Mavi Tik Nasıl Alınır?” okumak için buraya tıklayın.

“Twitter Hesabı Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı