Twitter’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter, teknolojik dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi. Herkesin fikrini paylaşabildiği Twitter’da mavi tik almak ise artık çok zor değil. Peki, Twitter platformunda mavi tik nasıl alınabilir?

Şarkıcılar, oyuncular, siyasiler, ünlü iş adamları ve sporcular gibi geniş hayran kitlelerine sahip tanınmış kişilerin alabildiği onaylanmış hesap ibaresi yani mavi tik, artık belli başlı şartları karşılayan herkes tarafından alınabiliyor. Mavi tik, onaylanmış hesap almak isteyenler öncelikle başvurularını yapmalılar. Peki Twitter’da onaylanmış hesap yani mavi tik için nasıl başvuru yapılır ve onaylanmış hesap alabilmek için şartlar nelerdir?

Twitter’daki Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nedir?

Sosyal medya kullanıcılarının mavi tik olarak adlandırdığı işaret, Twitter’da insanlar tarafından bilinen bir kişi veya kuruluşun orijinal hesap olduğunu belirtmeye yarar. Diğer bir deyişle sahte hesaplardan ayrılması için verilmiş bir ibare olduğunu da söyleyebiliriz.

Mavi tike sahip onaylanmış bir hesap, Twitter’da aratıldığı zaman profilin yanındaki mavi tik imgesinden o profilin gerçek olduğunu anlayabilirsiniz.

Twitter Platformunda Mavi Tik Alabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Twitter’da hesabınızı onaylatıp mavi tik alabilmek için verification.twitter.com adresinde yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu bağlantıyı açtığınızda karşınıza hesabınızı onay sürecine hazırlamanızı tavsiye eden bir ekran çıkacaktır.

Sonraki sayfada hangi Twitter hesabı için başvuru yapılacağınızı onaylamanız gerekmekte. Diğer sayfada eğer Twitter hesabınızda başvuru için eksik olan şeyler var ise bunları tamamlamanız istenir. Başvurunuzu onaylayın ve gönderin. Hesabınızın onaylanıp onaylanmadığını Twitter size e-posta ile bildirecektir.

Twitter, doğrulanmış hesapları kamu yararına olanlar olarak tanımlar. Bu durum çok çeşitli hesapları içerse de özellikle bu hizmet tarafından sağlanan örnekler; müzik, oyunculuk, moda, hükümet, siyaset, din, gazetecilik, medya, spor, iş ve diğer temel ilgi alanları ile ilgili olanları içerir.

Doğrulamanın o kişiye meşruiyet katacak şekilde tasarlandığı düşünüldüğünde, doğrulanmak isteyenlerin daha yüksek düzeyde bir hesap şeffaflığı sağlaması gerekiyor. En azından, hakkınızdaki tüm kişisel bilgilerin doğru olduğundan ve Twitter tarafından onaylandığından emin olmanız gerekir. Bunlar; resminizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi içerir. Yine de bunların hiçbiri Twitter’da onaylı hesap olmak için yetmeyebilir. Twitter söylediğiniz kişi olduğunuzu doğrulayamazsa, o zaman onaylanamazsınız.

Siz de başta sosyal medya ve dijital ortamlarda daha rahat ve keyifli bir şekilde yararlanmak için son teknoloji aletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı