En Popüler 20 Twitter Fenomeni!

Farklı konularda pek çok kişinin kullandığı; gündemin nabzının yakından izlenebildiği Twitter'da en çok takip edilen Twitter fenomenleri, haberimizde...

Sosyal ağlar arasında çok popüler olan Twitter, özellikle gündemi takip etmek için çok kullanışlı bir platform. Dünyaca ünlü futbolcuların, şarkıcıların yanı sıra politikacıların ve şirketlerin de kullanmayı tercih ettiği Twitter, içerik bakımından çok zengin. Dünyanın her yerinden farklı kulvarlardaki kişilerden içerik paylaşması sayesinde ortak gündem oluşturma ve globalleşen dünyayı takip etmek de Twitter ile kolaylıkla mümkün oluyor. Peki Twiter’da en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken Twitter fenomenleri kimler? 20 popüler Twitter fenomeni, haberimizde…

En Çok Takip Edilen Twitter Fenomenleri:

1- Rihanna (98 milyon takipçi)

Megastar ve güzellik ürünü girişimcisi olan Rihanna, Twitter’da büyük bir takipçi kitlesine sahip. Özellikle siyasi Tweetleri ve kişisel eleştirileri ile de dikkat çekiyor.

2- CNN Breaking News (59 milyon takipçi)

CNN, son dakika haberleriyle Twitter’da olanları takip etmeyi kolaylaştırıyor. Son dakika haberleri ile ilgili bir hesabın ilk 20’de olması sürpriz değilken; CNN ‘i New York Times en çok 42 milyon takipçiyle , BBC son dakika haberleri 38.8 milyon takipçiyle yakalamaya çalışıyor.

3- Narendra Modi (61 milyon takipçi)

Hindistan’ın Başbakanı 2009 yılından beri, sosyal medyanın siyaset üzerindeki etkilerini erkenden fark ederek Twitter fenomeni olmuş bir siyasetçi olarak dikkat çekiyor. 2014’ten bu yana giderek takipçi sayısını arttıran Modi, hesabını partisine yönelik kampanyalar yaparak, Hindistan’ı etkileyen konulardan bahsederek ve ülkesi ile diğerleri arasındaki diplomasi hakkında tweet atarak değerlendiriyor.

en populer twitter fenomenleri moblobi

4- YouTube (72 milyon takipçi)

Youtube, Twitter’ın kendi hesabının önünde yer alıyor. Hesabı oldukça basit olan Youtube, kısa klipleri ve videolarını Twitter platformunda yayınlıyor.

5- Lady Gaga (82 milyon takipçi)

Müzik ve oyunculukta gösterdiği büyük başarılarla, özellikle “A Star is Born” ve “American Horror Story” deki  performansıyla, Lady Gaga Twitter fenomeni haline geliyor. Hesabı çoğunlukla Born This Way Foundation’ın faaliyetleri ile birlikte müziği ve oyunculuğuyla ilgili güncellemeleri kapsıyor.

6- Donald J. Trump (85 milyon takipçi)

Trump politika duyuruları yapmak veya rakiplerine saldırmak için Twitter hesabını aktif olarak kullanıyor.

7- Cristiano Ronaldo (87 milyon takipçi)

Muhtemelen dünyanın en iyi futbol oyuncusu olan Cristiano Ronaldo, Portekiz milli takımı için oynamasının yanı sıra, Juventus F.C, Real Madrid ve Manchester United dahil olmak üzere dünyanın en büyük kulüplerinde görev aldı. Ronaldo, Lil Wayne, Jack Dorsey ve Usain Bolt gibi oldukça önemli isimler tarafından takip ediliyor.

8- Katy Perry (109 milyon takipçi)

Ünlü pop yıldızı Katy Perry Twitter’daki en etkili fenomenlerden biri olarak biliniyor. One Direction’ın dört üyesi, Alicia Keys ve Neil Patrick Harris Katy Perry’ nin takipçileri arasında yer alıyor.

9- Demi Lovato (56 milyon takipçi)

Basın ekibi tarafından yönetilmesi muhtemel olan Twitter hesabı daha çok konser, müzik ve etkinlik tanıtımları için kullanılıyor.

10- Shakira (52 milyon takipçi)

Twitter’daki en etkili kadınlardan biri olan Shakira, hayırsever faaliyetleriyle ilgili güncellemelerin yanı sıra, tanıtım ve kişisel içerikleri ile güncel olan her alanda paylaşım yaparak takipçi kitlesini sürekli arttırıyor.

11- Justin Bieber (112 milyon takipçi)

2010 yılında çıkarttığı ‘Baby’ ile ünlenip tarzını sürekli güncelleyen şarkıcı fenomenin, takipçileri arasında Jaden Smith, Kraliçe Latifah ve Iggy Azalea var.

12- Barack Obama (121 milyon takipçi)

İki dönem ABD Başkanı olan Barack Obama’nın hesabı çoğunlukla Obama Vakfı tarafından yapılan çalışmalar gibi diğer faaliyetleri hakkında tweet atıyor.

13- Justin Timberlake (65 milyon takipçi)

İnstagram’ı daha aktif kullanan ünlü yıldız, Twitter’da, kişisel paylaşımlarına ağırlık veriyor ve tanıtım yapmak için Twitter’ı çok tercih etmiyor.

twitter fenomenleri moblobi

14- Britney Spears (56 milyon takipçi)

Dünyaca ünlü pop yıldızı olan Britney Spears, Twitter fenomenleri arasında dikkat çeken isimlerden bir tanesi olarak listeye giriyor. Müzikleri, turları, sahne arkası videoları ve kişisel yayınlar hakkındaki güncellemeleri paylaşan Britney Spears’ i Drake, Cher ve Janet Jackson gibi ünlüler de takip ediyor.

15- Selena Gomez (62 milyon takipçi)

Selena Gomez yıldız aktör olmanın yanı sıra etkileyici bir Twitter fenomeni olarak dikkat çekiyor. Selena Gomez’in Twitter hesabı, ünlü kişisel düşüncelerini, müziğini ve oyunculuğunu tanıtmaya yönelik dolu içeriklerle şekilleniyor. Ayrıca Twitter’da en etkili 9. kadın olan Katy Perry, Justin Timberlake ve Emma Watson’ı Selene Gomez’in on milyonlarca twitter takipçisi arasında görmek mümkün.

16- Kim Kardashian West (67 milyon takipçi)

Dünyaca ünlü iş kadını ve fenomen, her sosyal medya platformunda büyük bir takipçi kitlesine sahip. İçeriklerinde hayatı hakkında genel güncellemelerle birlikte birçok promosyon malzemesini (özellikle KKW Güzellik şirketi) ön planda tutuyor.

17- Twitter (59 milyon takipçi)

İnsanlar Twitter’ın kendi Twitter hesabını da takip ediyor. Twitter ile ilgili son gelişmeler ve haberler bu hesapta yayınlanıyor. Ayrıca, uygulama güncellemeleri ve platform içerikleri de yer alıyor.

18- Ellen DeGeneres (80 milyon takipçi)

Hemen hemen tüm tweetleri Ellen Show’u tanıtmaya yönelik olan resimler ve kliplerdir. Zaman zaman kişisel tweetler de atan Ellen DeGeneres’in takipçileri Ellen Show ile ilgili kısa videoları çok seviyor.

19- Ariana Grande (76 milyon takipçi)

Hayranlarıyla kuvvetli bir bağı olan Grande, sadece kişisel ve promosyon tweetleri yayınlamakla kalmayıp sürekli güncel ve günlük tweetleriyle takipçilerini tatmin ediyor.

20- Taylor Swift (87 milyon takipçi)

Taylor Swift’in  Twitter’daki takipçi sayısı fazla olmasına karşın neredeyse hiç tweeti yok. 2018 yılında 20’den fazla kez tweet atan fenomen 2019 yılında hiç tweet atmamasına karşın takipçi kaybetmiyor.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Twitter’da “Sesli Mesaj” Atma Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter Kurucusu Hakkında Bilinmeyen Gerçekler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter Analytics’in 7 Faydalı Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı