Instagram Özel İletileri Nasıl Silinir?

Instagram gelen kutunuzda görmek istemediğiniz mesajlar mı var? Bu mesajlardan nasıl kurtulursunuz? Peki, Instagram özel iletileri nasıl silinir?

Hepimizin zaman zaman yanlışlık ile gönderdiği ya da geri almak istediği mesajlar olmuştur. Peki, bunun önüne nasıl geçeceğinizi biliyor musunuz? Instagram, bunun için bir güzellik yapıp mesajlara silme özelliği vererek birçok kişinin adeta pelerinsiz kahramanı oldu.

Instagram’ın Direct diye geçen mesaj kısmında diğer uygulamalardaki gibi mesajlaşılıyor. Buna rağmen bazı aksi durumlarda göndermemeniz gereken bir mesaj, video ve fotoğrafı yanlışlıkla karşı tarafa atmış olabilirsiniz. Ya da istemsizce birinin hikayesini yanıtlamış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ne yapmalısınız? Hemen mesajı geri almak ya da silmek isteyebilirsiniz. İşte bunun için bir çözüm yolu sunan Instagram’dan mesaj silme ve geri alma yolları…

Instagram Özel İletileri Nasıl Silinir?

Öncelikle Instagram uygulamasını açarak ana sayfanıza ulaşın. Özetle ev simgesine girmelisiniz. Burada sağ en üst kısımda yer alan kağıt uçağa benzer olan simgeye dokunun. Silmek istediğiniz mesaja girmeden ve tüm mesajların olduğu sayfa açıkken o mesajın üstüne basılı tutun. iOS cihazlarda yana kaydırmalısınız. Daha sonra karşınıza silme seçeneği çıkacaktır. Bu şekilde mesajı silebiliyorsunuz. Şunu da unutmayın! Bu silme işlemi sizden gerçekleşiyor. Karşı taraftan silinmesi için onun da silmesi şart. Dolayısı ile tüm konuşma o zaman tam anlamı ile silinecektir.

Sadece Tek Bir Mesaj Silmek İstediğinizde Ne Yapmalısınız?

Instagram hesabınıza giriş yapın ve yine mesajlar kısmına gelin. Burada özellikle sadece tek bir mesaj silmek istediğiniz için sileceğiniz mesajın sohbetine girin. Gönderdiğiniz o istenmeyen mesajın üzerine basılı tutun.

Size iki seçenek sunulacaktır. Bunlar; kopyala ve mesajı geri al seçenekleridir. Mesajı geri al dediğinizde o mesaj silinir. Hem sizden hem de karşı taraftan silinmiş olur. Bunun yanı sıra karşı tarafın mesajını bu şekilde silemezsiniz. Tüm konuşmayı silmelisiniz ki onda da sadece sizden silinir. Yalnızca bu tekli mesaj silme işleminde karşı taraftan da silinir ve sadece kendi mesajınızı silersiniz.

Eğer ilk kez mesaj attığınız biri ise Instagram bildirimleri telefonda açıksa mesajı görmüştür. Sildiğiniz zaman açtığında bulamaz. Buna rağmen dediğimiz gibi bildirimlerde görülecektir. Bunun için hızlı olmalı ya da hiç hata yapmamalısınız.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Direkt Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Etkileşimi Nasıl Artırılır?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram’da Yanlışlıkla Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook, WhatsApp ve Instagram Mesajları Bağlanıyor!” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Özel İletileri Nasıl Silinir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı