Instagram Direkt Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram direkt mesaj kısaca Instagram dm özelliği nedir? Instagram kullanıcıları dm menüsünden neler yapabilirler? Haberimizde...

Instagram dm yani instagram direkt mesaj özelliği kullanıcıların birbirlerleriyle özelden iletişim kurdukları alana deniliyor. Bu özellik ile kullanıcılar mesajlaşabiliyorlar hatta görüntülü sohbet gerçekleştirebiliyorlar. Hatta Facebook mesajlarını da Instagram’a aktarabiliyorlar. Peki Instagram direkt mesaj nasıl kullanılır? Instagram’da bir kullanıcıya mesaj, gönderi nasıl yollanır? İpuçları, haberimizde…

Instagram dm özelliği nasıl kullanılır?

Instagram direkt mesaj, kısacası instagram dm ana sayfa akışınızın sağ üst köşesinde bulunuyor. Instagram dm kısmından arkadaşlarınıza mesaj gönderip, görüntülü konuşabilirsiniz. Hatta hoşunuza giden veya komik bulduğunu herhangi bir gönderiyi de “direkt” kısmından gönderebilirsiniz.

İnsanların doğrudan size gönderdiği fotoğraf ve videoları görmek için bu kısma gitmeniz yeterli olacaktır. Kendi fotoğraf veya videonuzu göndermek için, gönderinizi düzenledikten sonra “Takipçiler” yerine “Direkt”i seçmelisiniz. Yoksa herkesle paylaşmış olursunuz. Düzenlemeniz bittiğinde ise, gönderiyi kimlerle paylaşmak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Instagram direkt mesaj nasıl kullanılır adım adım aktaralım: 

 • Instagram’a daha önce giriş yapmadıysanız kullanıcı adınızı (veya telefon numaranızı) ve şifrenizi yazın. Ardından “Giriş Yap” yazısına dokunun.
 • Anasayfada (ev simgesi) olan yerde sağ en üst köşede olacak. Buraya geldiğinizde instagram direkt açılmış olacak.
 • Ana sayfada değilseniz öncelikle ekranın sol alt köşesinde yer alan 5 tane simge olacak. Bunlar içinde ev simgesi sizin anasayfanız olacak ve mesaj kutusuna buradan erişim sağlayacaksınız.
 • Sonrasında ise “Yeni Mesaj” kısmına dokunmanız gerekiyor. Ekranın en altında bu düğmeyi bulabilirsiniz.
 • Devam eden bir sohbetiniz varsa aynı sayfada bu sohbetin üzerine tıklayabilirsiniz.
 • Eğer daha önce bir sohbet başlatmadıysanız; mesaj göndermek istediğiniz kişinin isminin yazılı olduğu yere dokunun. İstediğiniz kadar kişi seçebilirsiniz.
 • Mesaj Yazalanına gelin ve dokunun. Bu alanı, ekranın altında göreceksiniz.
 • Buraya bir mesaj yazın. Diyelim ki yazı yazmak istemediniz, fotoğraf göndermek istediniz; fotoğraf göndermek için metin girdiğiniz alanın hemen yanında ve solundaki simgeye dokunup bir fotoğraf seçebilirsiniz.
 • Sonrasında ise “Gönder” yazılı yere dokunun. Mesaj alanının hemen sağında burayı görebilirsiniz. Bunları yaptığınızda mesajınız doğrudan alıcıya gönderilmiş olacak.
 • Android bir cihaz kullanıyorsanız “Gönder” butonu yerine onay imine tıklamanız gerekebilir.

Peki siz mesajlaşmak için Instagram’ı kullanıyor musunuz? instagram mesaj gönderme kısaca dm özelliğini kullanışlı buluyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram Hesabınız için Hashtag İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Hesabınızı Büyütmek için 4 Yararlı Araç!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Arşivinize Nereden Bakabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı