Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!

İşinize yarayacak 7 görüntülü konuşma uygulaması...

Geliştirilen uygulamalar sayesinde görüntülü sohbet edebilmek oldukça kolaylaştı. Görüntülü konuşma, eskiden sadece telefon operatörüleri üzerinden yapılabiliyordu. Oldukça maliyetli olduğu için; belirli bir kitle tarafından kullanılabiliyordu. Şimdilerde ise akıllı cihazlarımıza yüklediğimiz görüntülü konuşma uygulamaları sayesinde tek tuşa basıp, arama yapabiliyoruz. Üstelik sadece telefonlardan değil tablet, bilgisayar gibi cihazlardan da görüntülü sohbet edilebiliyor. İşte size görüntülü konuşma yapabileceğiniz 7 uygulama…

İşinize yarayacak görüntülü konuşma uygulamaları:

Görüntülü konuşma uygulamaları, uzaktaki birinin sesini duyabilmemizi ve görebilmemizi sağlıyor. İstediğimiz kişiye ne kadar uzakta olursa olsun kolayca ulaşabiliyoruz. Hatta iş hayatında pek çok toplantı bile bu görüntülü konuşma uygulamaları aracılığıyla yapılıyor.

Şuan popüler olan mesajlaşma uygulamalarının hemen hemen hepsinde görüntülü sohbet özelliği bulunuyor. Görüntülü konuşma yapabilmek için uygulamalara uyumlu bir cihaza ve internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. İşte görüntülü konuşma yapabileceğiniz 7 uygulama:

  • FaceTime

FaceTime, Apple’a ait bir görüntülü konuşma uygulaması. Eğer iPhone, iPad veya Mac kullanıcıysanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Uygulamanın temel amacı görüntülü sohbet. Bunu uygulamanın isminden de tahmin etmek zor değil.

Eğer veri bağlantısı veya Wi-Fi bağlantısı olup da telefon sinyali zayıf olan bir yerdeyseniz uygulama sayesinde; mesajlaşabiliyor veya sesli arama yapabiliyorsunuz.

FaceTime ile görüntülü konuşma yapabilmeniz için, karşınızdakı kişilerin de bir Apple cihaz kullanıcısı olmaları gerektiğini hemen belirtelim. Ayrıca, 2018 yılında IOS 12’nin piyasaya çıkmasıyla birlikte bu uygulamaya Group FaceTime özelliği de eklendi. Bu özellik sayesinde aynı anda 32 Apple cihaz kullanıcısı ile görüntülü sohbet edebiliyorsunuz.

  • Marco Polo

Birileriyle herhangi bir nedenden dolayı gerçek zamanlı olarak görüntülü konuşma yapamıyorsanız Marco Polo uygulaması üzerinden o kişiye video mesajları gönderebilirsiniz. Böylelikle, kişiler veya sohbet grupları göndermiş olduğunuz mesajlara müsait olduğu zamanlarda cevap verebilirler.

Bu bize Snapchat uygulamasını hatırlatıyor olsa da Snapchat’ten farklı. Marco Polo uygulamasında tüm mesajlarınız kayıtlı kalıyor ve video zaman sınırı bulunmuyor. Bu özellik sayesinde de dilediğiniz zaman konuşmaları tekrar görüntüleyebilirsiniz .Ayrıca sohbetleri eğlenceli hale getirmek için çeşitli filtre ve ses efektlerini de kullanabilirsiniz.

  • WhatsApp

Facebook tarafından satın alınan ve oldukça popüler olan WhatsApp uygulaması, 2 milyardan fazla kullanıcıya ulaştı. Hem Android hem de IOS işletim sisteminde çalışabilen bu uygulamanın kolay bir kullanımı var.

WhatsApp uygulaması ile mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet imkanlarına sahip olabilirsiniz. Kendinizin dışında en fazla 3 kişiyle aynı anda görüntülü konferans gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp’ta görüntülü konuşma yapmak için; aramak istediğiniz kişiyle sohbet ekranı açıp, video simgesine dokunmanız yeterli.

  • Google Hangouts Meet

Google Hangouts Meet uygulaması, G Suite platformuna entegre edilmiş bir uygulamadır. Bir video konferans aracı olan Google Hangouts Meet; bilgisayar, telefon gibi cihazları kullanarak bir link bağlantısıyla toplantılara katılmaya olanak sağlıyor. Eğer çalıştığınız kuruluş G Suite kullanıyor ise bu bağlantıyı Google Calendar davetiyesini kullanarak kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Peki New York’ta yasaklanan görüntülü konuşma uygulaması hangisi? Grup konuşmalarında katılımcı sınırı olmayan uygulama ne? Görüntülü sohbetlerini kaydedebileceğiniz uygulama hangisi? Diğer görüntülü konuşma uygulamaları haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı