Telefon Şarjını Tüketen 7 Uygulama ( 2023 Güncel )

Teknoloji ilerledikçe akıllı telefonların özellikleri de gelişmekte. Bu telefonları kullanan birçok kişinin en büyük sorunlarının başında telefonlarının şarjlarının çok kısa sürede bitmesi gelmekte. Bunun nedeni ise telefon içerisinde bulunan uygulamalar. Peki, buna en çok hangi uygulamalar neden oluyor? Karşınızda telefon şarjını tüketen 7 uygulama!

Telefon Şarjını Tüketen 7 Uygulama

1. Twitter

Hiç şüphesiz ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter platformu, telefon bataryasını tüketen en önemli araçlardan bir tanesidir.

Yine de çeşitli bazı önlemler alınarak bu güç israfının önüne geçmek mümkün. Örneğin; uygulama üzerinden izlediğiniz videoların çözünürlüklerini düşürerek izleyebilirsiniz. 1080p ya da 720p çözünürlükler yerine 480p gibi video çözünürlüklerini kullanabilirsiniz. Böylece hem şarj sürenizden hem de internet veri kullanımınızdan tasarruf etmiş olursunuz.

2. YouTube

En popüler video izleme uygulamalarının başında gelen YouTube, telefon pilinin en büyük düşmanlarından sadece bir tanesidir.

Uygulama içerisinde yüksek kaliteli videolar izlendiği için telefon şarjı daha hızlı tükenmekte. Çözüm olarak video kalitesini düşürerek izleme yolunu seçebilirsiniz.

3. Instagram

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından bir diğeri olan Instagram platformu da telefon şarjını tüketen uygulamalardan biri. Uygulama içerisinde bulunan video görselleri yüklerken fazla güç tüketimine neden olur.

4. Facebook

Uzun yıllardır sosyal medya piyasasında yerini koruyan Facebook, bir diğer pil canavarı uygulamalarından.

Facebook da tıpkı Instagram gibi içerisinde bulunan video ve görselleri yüklerken fazla pil tüketimine neden olmaktadır.

5. Skype

Görüntülü konuşma uygulamalarının en iyilerinden bir tanesi olan Skype, işlevi ile telefon pilini en çok kullanan uygulamalardan bir diğeri.

Skype uygulaması, kullanıcılara sunduğu görüntülü konuşma imkanı ile fazlaca güç tüketimine neden oluyor.

6. Netflix

Bulunduğu alanda an itibari ile zirvede bulunan Netflix platformu, her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Buna rağmen Netflix de yukarıdaki diğer uygulamalar gibi telefon şarjını fazlaca tüketen platformlardan biri. Bunun nedeni ise kullanıcılarına sunmuş olduğu yüksek kaliteli film izleme özelliğinden kaynaklanmakta.

7. Snapchat

Pek çok özelliği ve filtreyi içerisinde barındıran Snapchat de en çok pil tüketen uygulamalar içerisinde bulunmakta.

Siz de en güncel model telefonlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı