iPhone Video Kırpma İşlemi Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojinin bize sunduğu nimetlerden her gün daha da fazla yararlanmaktayız. Hiç şüphesiz bunlardan bir tanesi de video çekmek, izlemek! Çektiğimiz ya da indirdiğimiz bir videoyu, çoğu zaman bazı sebeplerden dolayı kesmek isteyebiliyoruz. İşte bu konuda iPhone telefona sahip olan kişiler bazı sorunlar yaşayabiliyor. Peki, iPhone video kırpma işlemi nasıl yapılır? Gelin hep birlikte bu konuya göz atalım.

iPhone kullanıcıları, birçok sebepten dolayı videolarını kırpma yoluna gidebiliyor. Bu sebepler; Instagram ve Facebook gibi uygulamalar için doğru boyutlandırma, daha net görülebilme ya da çevredeki rahatsız edici şeyleri ortadan kaldırmak olarak sıralanabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar, iPhone cihazlarında hali hazırda böyle bir özellik olmadığından dolayı bu konuda can sıkıcı bazı sorunlar yaşayabiliyor.

Bu kullanıcılar eğer iPhone telefonlarında video kesmek istiyor ise aracı bir uygulama kullanmak zorunda. Birçok kullanıcı ya bu adımdan haberdar değil ya da bu uygulamayı kullanmayı bilmiyor. Biz de iPhone cihaza sahip olan kullanıcılar için adım adım kolayca uygulayabilecekleri bir rehber hazırladık. Dilerseniz hiç oyalanmadan iPhone cihazınızda nasıl video kesebilirsiniz görelim.

iPhone Video Kırpma İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle App Store mağazasından VideoCrop uygulamasını iPhone telefonunuza indirin ve kurun.
2. Bu uygulamayı yükledikten sonra sizden fotoğraflarınıza erişim izni istenecektir. Bu izni vermek için Tamam butonuna tıklayın.
3. Daha sonra ekranın üst kısmında yer alan “Tüm Fotoğraflar” seçeneğine dokunun. Ardından kırpmak istediğiniz videoyu seçin.
4. Telefon ekranının sol alt köşesinde yer alan Crope butonuna basın.
5. Butona bastıktan sonra karşınıza kırpma ızgarası gelecektir. Bu araç ile videonuzu kendi istediğiniz ölçülerde yani boyutlarda eliniz ile kırpabilirsiniz. Bunun yanı sıra isterseniz hemen alt kısımda yer alan hazır ölçüleri de kullanarak video kırpma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
6. Videonuzu istediğiniz ölçülerde kırptıktan sonra “Bitti” butonuna dokunun. Sonra da videonuzu telefonunuza kaydedin.
7. Bu işlemin ardından eğer videonuzu paylaşmak isterseniz sağ üst köşede yer alan “Paylaş” butonunu dokunun ve nasıl paylaşmak istediğinize karar verip seçin. Bu şekilde kırpmış olduğunuz videolarınızı Instagram, Facebook ve Twitter gibi birçok platforma yükleyebilirsiniz.

İşte, iPhone telefonlarda video kesme işlemi bu kadar basit…

Siz de son teknoloji iPhone telefonlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı