Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

Profesyonel makineye sahip olmadan da eşsiz Instagram fotoğraflarına sahip olabilirsiniz...


Son dönemlerin popüler paylaşım platformlarından biri olan Instagram milyarlarca kullanıcıya sahip. Elbette Instagram‘da her fotoğraf beğeni ve paylaşım rekoru kırmıyor. Bunun için Instagram fotoğraf kalitesi, estetikliği ve profesyonelliği elbette önemli. Ama hemen belirtelim: Instagram fotoğraflarınızın profesyonel ve estetik görünmesi sandığınız kadar zor değil. Hatta bunun için profesyonel bir makinaya da sahip olmanıza gerek yok. Birkaç ipucuyla harika Instagram çekimleri yapabilirsiniz. İşte detaylar…

Daha çok ilgi çeken ve beğenilen Instagram fotoğraf ipuçları…

Instagram‘da her gün sayısız fotoğraf paylaşıyoruz. Paylaşılan Instagram fotoğraflarının estetik olması; takipçilerin dikkatini çekmek ve beğenisini kazanmak için oldukça önemli. Fakat estetik fotoğraflar çekebilmek için profesyonel kameralara sahip olmanız gerekmiyor. Sahip olduğunuz akıllı telefonlardan da harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. İşte bazı ipuçları:

  • Kameranızı iyi tanıyın

Akıllı telefonunuzun kamera özelliklerini iyi tanıyın. Kamera özellikleri telefondan telefona değişiyor. Bazı akıllı telefonlar portre modunda harika çekimler yapıyorken bazıları ise otomatik modda yapıyor.

Bu yüzden Fotoğraf çekimine başlamadan önce ilk olarak telefonunuzdaki kamerayı nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenin.

  • Fotoğraflarınızın bir hikayesi olsun

Instagram fotoğraf beğeni ve paylaşımlarınızı arttırmak istiyorsanız; paylaşacağınızın her fotoğrafın bir hikayesi olsun. Instagram‘da tuzağa düşülen konuların başında paylaştığınız gönderinin altına hiçbir açıklamada bulunmamak geliyor. Oysa ki; ilgi çekici sözleri, etiketleri paylaşım esnasında kullanmak Instagram fotoğrafınızı tamamlayacaktır. Hem de bu sayede sizinle benzer kareleri çeken daha çok kişiye ulaşabileceksiniz.

  • Doğru temayı seçin

Instagram fotoğraflarınızı çekmeden önce temanızı belirleyin. Çünkü seçeceğiniz tema, çekeceğiniz fotoğraf karelerini büyük ölçüde etkileyecektir. Örneğin; sıcak tonlu fotoğrafları genellikle seyahat blogcuları tercih ederken; soğuk tonlu fotoğraflar ise doğa ve manzara fotoğrafçıları daha çok kullanıyor.

  • Kompozisyon oluşturun

Fotoğraflarınızda kompozisyon oluşturmak ışık ve mekan kadar önemli. Çünkü burada fotoğrafı çeken kişinin o fotoğrafı nasıl yorumladığı ortaya çıkıyor. Bu yüzden fotoğrafı çeken kişinin nerede nasıl çekimler yapacağını, hangi nesneleri kullanması gerektiğini öğrenerek güçlü bir kompozisyon ortaya çıkarması gerekir.

Peki fotoğraflarda iyi bir kompozisyon oluşturmak için kullanılan üçte bir kuralı nedir? Nasıl kullanabilirsiniz? Fotoğraflarda ışık ve mekan ne kadar önemli? Yemek fotoğrafı çekerken nelere dikkat edilmeli? Haberimizin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı