Snapchat Hikayemiz Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Adeta hayatımızın vazgeçilmez en önemli parçalarından biri haline gelen sosyal medya, hikaye özelliği ile de adeta renk katıyor. Bu uygulamalar o kadar çok hayatımızda yer edinmiş durumda ki bazı insanlar artık 1 saat bile sosyal medyaya ya da çeşitli uygulamalara girmeden yapamıyor. Birçok sosyal medya kullanıcısının severek kullandığı hikayeler özelliğine Snapchat uygulaması yeni bir soluk kazandırdı. Hal böyle olunca Snapchat uygulamasının geliştirmiş olduğu bu hikaye özelliği birçok kullanıcının da dikkatlerinin üzerinde toplanmasına neden oldu. Peki, Snapchat hikayemiz özelliği nedir? Nasıl kullanılır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Snapchat Hikayemiz Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat hikayemiz özelliği, diğer hikaye özelliğine nazaran daha farklıdır. En büyük farklardan biri olarak hikayemiz özelliği aracılığı ile bulunduğunuz konumdaki insanların paylaştığı hikayeleri görebilmeniz. Üstelik arkadaş listenizde olmasalar bile konumlarını görebilirsiniz! Ayrıca bu özelliği Snap haritasını da kullanarak görebilirsiniz. Hikayemize yüklenen görseller ya da videolar üçüncü kişiler tarafından da görüntülenebilir. Bunun yanı sıra Snap hikayelerinizi e-posta aracılığı ile de iletebiliriz.

Hikayemiz üzerinden paylaşılan bütün hikayeler, Snapchat görevlileri tarafından incelenir. Bunun sonucunda izlenmesi sorun yaratacak hikayeler olur ise bunlar yayınlanmaz.

Başkalarının hikayemiz özelliğini de paylaştığı hikayeleri görmek için Snapchat uygulamasındaki keşfet özelliğini kullanabilirsiniz. Snapchat uygulamasında keşfet kısmına ekranın sağ alt köşesinden ulaşabileceğinizi de hatırlatalım. Sağ alt köşede bulunan bu ikona dokunarak, hikayemiz içeriklerine ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz kişilerin içeriklerini de görebilirsiniz.

Peki, Snapchat Hikayemiz Özelliğini Nasıl Kullanabilirsiniz?

– Öncelikle Snapchat uygulamasını cihazınızdan açın.
– Daha sonra normal bir hikaye çekimi gibi çekmek istediğiniz fotoğraf ya da videonuzu çekin.
– Çekim işlemini uygulama içerisinde bulunan kamerayı açtıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan beyaz renkli yuvarlak butona dokunarak ya da basılı tutarak yapabilirsiniz.
– Ardından hikaye paylaşmak için ekranın sağ alt tarafında yer alan mavi ok simgesine tıklayınız.
– Sonrasında ise hikaye ve hikayemiz seçeneklerinden hikayemize dokunun ve hikayenizi paylaşın.

Peki, siz Snapchat uygulamasının hikayemiz özelliğinden haberdar mısınız? Kullanıyor musunuz? Deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Hikayeleri’ne Snapchat Benzeri Özellikler!” okumak için buraya tıklayın
“Snapchat Nedir? Özellikleri ve Kullanım Detayları” okumak için buraya tıklayın.
“Snapchat Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Snapchat Hikayemiz Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı