Yeni Instagram Hesabı Açarken Yapılması Gereken 10 Adım

Gelişen teknoloji sayesinde çağımızın en popüler sosyal mecralarından biri olan Instagram yeni hesap açma adımlarını, yeni hesap açarken dikkat etmeniz gereken önemli hususları sizlere ne yazık ki söylemiyor. Bu yazımızda sizlere yeni Instagram hesabı açarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve yapmanız gereken 10 şeyi anlatacağız.

Yeni Instagram Hesabı Açarken Yapılması Gereken 10 Adım

1. Uygulamaya Giriş Yapın

Öncelikle Instagram platformunda yeni bir hesap açmak için mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekmekte.

Mobil dışında bilgisayar sahibiyseniz bu adımı web sürümü üzerinden bilgisayarınız ile de gerçekleştirebilirsiniz.

2. Kullanıcı Adına Dikkat!

Kullanıcı adınızı yazarken dikkat etmeniz gereken önemli birkaç husus bulunmakta.

Kendi kimliğinizi yansıtmanız şart yani kullanıcı adınızı belirlerken gerçekçi olmalısınız. Adınız ve soyadınız tam hali ile belirtilmeli. Bu sayede tanıdıklarınız ve size ulaşmak isteyenler, tam isminiz ile arama yaptıklarında sizin hesabınıza kolaylıkla ulaşabilecektir.

3. Profil Ayarlamalarınızı Yapın

Kendinizi tanıtacak bir biyografi ya da kendiniz hakkında yazabileceğiniz söz, birkaç emoji vb. sizleri diğer kullanıcılara daha iyi tanıtacaktır.

4. Profil Fotoğrafı

Bir diğer önemli husus ise profil fotoğrafı. Tanınabileceğiniz, uygun ölçülerde bir fotoğraf seçin. Özgüvenli olun ve kendinizi en beğendiğiniz fotoğrafı seçin!

5. Keşif

Başkaları ne paylaşıyor? Siz nasıl görünmek istiyorsunuz? Seyahatlerinizi mi paylaşacaksınız yoksa yemeklerinizi mi? Belki de yalnızca kendinizi. Seçim sizin!

6. Gizlilik Ayarları

Hesabınızın gizlilik ayarlarını yapmayı kesinlikle unutmayın!

Bu adımda ister hesabınızı gizleyin isterseniz de paylaşımlarınızın keşfet alanına düşmesi için hesabınızı açık bırakın. İki faktörlü kimlik adımını mutlaka es geçmeyin.

7. İlk Fotoğraf

Her şey tamamsa ilk fotoğrafınızı yayınlamaya hazırlanın. Efektler ekleyin, filtreler koyun, canlandırın ya da soluklaştırın. Bu profil tamamen size ait.

Fotoğrafın altına istediğinizi yazın. Konum belirtin. İsterseniz aynı anda bağladınız farklı sosyal medya hesaplarında da paylaşabilirsiniz.

8. Çevrenize Duyurun

Farklı sosyal medya hesaplarınızda Instagram profil linkinizi paylaşabilir ve insanların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

9. Takip Edin

Sevdiğiniz oyuncuyu, dinlediğiniz müzisyeni, grubu ya da arkadaşlarınızı Instagram üzerinden takip edin. Onlar ile gönderilerinizi paylaşın.

10. Sosyalleşmeden Olmaz!

Çeşitli sayfaları takip edip ortak paydalarınızın buluştuğu insanlarla tanışıp mesajlaşabilirsiniz.

Sosyal medya sonu gelmeyecek olan bir dünya turu gibi. Siz de bu tura katılabilir, yeni insanlar ile tanışabilir, yeni hobiler keşfedebilirsiniz.

Peki, siz Instagram hesabınızı aktif bir şekilde kullanıyor musunuz? Yeni bir hesap açtığınızda hangi adımlara dikkat ediyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Siz de sosyal medya ve birçok alanda kullanmak için birbirinden gelişmiş akıllı telefonlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı