Twitter Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter kapatma işlemi nasıl yapılır? Silmeden önce veriler nasıl yedeklenir? Dondurulan Twitter hesabını nasıl yeniden açabilirsiniz; haberimizde...

Şimdilerde pek çok insan televizyon izlemek yerine gündemi sosyal medya platformları üzerinden takip ediyor. Gündemin en iyi tutulduğu platformlardan biri Twitter. gün içerisinde yaşanan bir olay anında Twitter platformunda TT yani trend olabiliyor. Milyonlarca kullanıcısı olan platformda elbette yine çok sayıda Twitter kapatma, Twitter hesap silme ve hatta Twitter hesap dondurma işlemi de yapılıyor. Peki Twitter hesap kapatma nasıl yapılır? Haberimizde…

Twitter hesap silme işleminden önce veriler nasıl yedeklenir?

Twitter hesap silme yani Twitter kapatma işlemine başlamadan önce isterseniz tweetlerinizi indirebilir ve sonrasında kullanabilmek için hesabınıza aktarabilirsiniz. Hemen şunu da belirtelim hesabınızı sildikten sonra o hesabınıza ait kullanıcı adınızla yeni bir hesap açamazsınız. Eğer tekrardan aynı kullanıcı adıyla sıfırdan başlamak isterseniz hesabınızı silmeden önce kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Twitter hesap kapama işleminden önce eğer verilerinizi indirmek isterseniz yapmanız gerekenler şöyle:

 • Twitter’a giriş yapın.
 • “Ayarlar”dan “Hesap” seçeneğine tıklayın.
 • “Twitter Arşivi”ni açın.
 • “Arşivini İste” sekmelerini takip edin.
 •  Arşiviniz hazır olduğunda Twitter size mail yoluyla verilerinizi gönderecektir.

Twitter hesap kapatma nasıl yapılır?

Hesabınızdaki verilerinizi yedekledikten sonra Twitter hesap silme yani Twitter hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle kendi hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 • Sonrasında sağ üst köşedeki “Ayarlar” butonuna tıklayın.
 • “Hesap” kategorisini seçin.
 • “Hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıklayın.
 • Bu sekmeden sonra Twitter size emin olup olmadığınızı soracaktır
 • Emin olduğunuzu belirttikten sonra işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dondurulan Twitter hesabı nasıl yeniden açılır?

Twitter kullanıcıları bu işlemleri tamamladıktan sonra hesapları tamamen kapatılmaz. Twitter hesabınız dondurulur. Böylece Google arama sonuçlarında hesabınız yer almaz. Twitter hesap dondurma ile aslında geri dönmek isteyen kullanıcılar için 30 gün süre verir. Eğer 30 gün içerisinde giriş yaparsanız, hesabınız tekrardan etkinleştirilir. Fakat takipçilerinizin hesabınızda görünmesi birkaç günü bulabilir.

Eğer 30 gün henüz dolmadıysa ama yine de hesabınızı etkinleştiremiyorsanız; bunun da bir çözümü var. Twitter’da bazen böyle durumlar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda hesabınızı tekrar etkinleştirmek için Twitter Yardım Merkezine başvurmanız gerekiyor.

Twitter hesap dondurma işleminin üzerinden 30 gün geçtiyse ve hesabınıza geri dönmek istiyorsanız maalesef ki bu mümkün değil. Bunun için yeniden bir hesap açıp, her yaptığınız işlemi yenilemek durumunda kalacaksınız. Takip edeceğiniz insanları ve sayfaları tekrar bulmak, tweetlerinize sıfırdan başlamak ve takipçilerinizi ayarlamak için yeni bir hesap açmanız gerekiyor. Eğer önceden tweetlerinizi arşivlediyseniz, hesabınıza eski tweetleri yükleyip işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Peki siz Twitter kullanıyor musunuz? Twitter hesap dondurma veya Twitter kapatma işlemlerinden birini hiç gerçekleştirdiniz mi? Görüş ve deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Twitter’da Etkileşim ve Takipçi Arttırmak için 8 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Dikkat Çeken Linkedin Profili için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Facebook Hesabınızdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Nur Kargılı

Sude Nur Kargılı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisiyim. Yazı yazmayı ve yönde ilerlemeyi çok istiyorum. Yazılarımı burada paylaşmaktan çok mutluyum. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/sudenur-kargili


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı