Twitter Hataları ve Çözümleri

Sosyal medyanın popüler ağlarından biri olan Twitter, bir dönem birçok sosyal medya kullanıcısının yoğunlukla kullandığı tıpkı günlük yazar gibi profillerinde 140 karakter sınırı ile yaşadıklarını, görüşlerini paylaştıkları bir platform. O dönemlerdeki popülaritesini ne yazık ki hala korumuyor fakat çoğu kullanıcının da vazgeçilmezi diyebiliriz. Yazımızda, Twitter hataları ve çözümleri hakkında bilgiler sunacağız.

Twitter kullanıcıları için sürekli yeni özellikler geliştiriyor fakat bir türlü çözüme kavuşmayacakmış gibi hataları da mevcut. Peki, siz bu hatalar ile karşılaştınız mı? Twitter kullanırken bu hatalarla nasıl baş edebilirsiniz biliyor musunuz? Gelin hep birlikte bu hataları çözüme kavuşturalım. İşte 5 yaygın Twitter hatası ve çözümleri.

Twitter Hataları ve Çözümleri

1. Başlık Resmi Çok Önemli!

Kendinizi anlatmak için bir şeyler yazmak mı istersiniz, bir şeyler çizmek mi ya da resim eklemek mi? Sizce hangisi daha etkileyici?

Resim her zaman kelimelerin önüne geçebilecek büyüdedir. Görsel etkileyicilik sosyal medyada bir hayli önemli. Twitter hatası olarak kabul edebileceğimiz bu adımı kendi hesabınızın büyümesi sebebinden ötürü başlık es geçmemelisiniz.

2. Rastgele Hashtag Kullanımı Yapmayın

Biliyorsunuz ki artık birçok kitleye ulaşmak için hashtag kullanımına özen göstermelisiniz. Twitter, hashtag kullanımının ilk başladığı mecralardan biri.

Özellikle trendlere erişmek, herhangi bir konu hakkında öne çıkmak veya öne çıkanlara erişmek için hashtag kullanımı ve en önemlisi de doğru hashtag kullanımına dikkat etmelisiniz. Twitter hatası olarak gözetebileceğimiz bu durum, birçok sosyal medya kanalında da önem arz etmektedir.

3. Twitter Analizlerini Gözden Geçirin

Eğer bir işletme hesabına sahipseniz mümkün mertebede Twitter Analytics kullanmanız gerekmekte.

Verileri izlemek, geri bildirimleri gözden geçirmek gibi birçok seçeneği sistematik hale getirmeniz gerekmektedir. Twitter hatası işletme hesapları için geri dönüşleri zor bir durumdur. Bu nedenle Twitter analizlerinizi mutlaka izlemelisiniz.

4. Twitter Listelerini Unutmayın!

Twitter listeleri, birçok kullanıcının es geçtiği veya önemsemediği bir özellik.

Aslında seçilmiş bir grup insanı aynı çatı altında takip edebileceğiniz bir adım. Listeler bu nedenle önemli. Sizde kendi listelerinizi oluşturabilir ya da size uygun listelere dahil olabilirsiniz.

5. Aktif Olun

Twitter hesabınızı başka kullanıcılara gerçek bir kişinin kullandığını göstermelisiniz.

Kullanıcılar, tweetlerinize geri dönüşler sağladığında mutlaka sizler de tepkinizi olumlu ya da olumsuz gösterin. Aktifliğinizi kaybetmeyin.

Twitter hatası olarak kabul edilecek bu 5 adımı aktif bir kullanıcıysanız mutlaka gözden geçirmelisiniz. Hesabınızı büyütmek ve geliştirmek istiyorsanız hatasız adımlar atmalısınız.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“En Popüler 20 Twitter Fenomeni!” okumak için buraya tıklayın
“Twitter Analytics’in 7 Faydalı Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.
“Twitter’da Etkileşim ve Takipçi Arttırmak için 8 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.

“Twitter Hataları ve Çözümleri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı