Twitter Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya neredeyse hayatımızda bir yaşam tarzı olmuş durumda. Zamanımızın çoğunu sosyal medyada geçiriyoruz. Bazen hesabımızı dondurarak biraz dinlenmek de isteyebiliyoruz. Bu yazımızda Twitter hesap dondurma işlemini inceleyeceğiz.

Twitter, kullanıcılarına bol müzik göndermeli anlık durum ve fikir paylaşımı yayınlatıyor. Platformda tıpkı akıllı telefonlarınızın mesaj gönderme özelliğine benzeyen tweet gönderme seçeneği bulunmakta. Twitter’ın bizlere sağladığı imkanlara kısaca bir göz atalım.

Twitter’ın Bizlere Sağladığı İmkanlar:

– Fikirlerinizi, sevdiğiniz müzik ve videoları tweet olarak atabilme
– Anlık gündem takibinizi yapabilme
– Kendi kişilerinize ve gruplara özel mesajlar gönderebilme
– İlginizi çeken hesapları takip etme ve etkileşim halinde olabilme
– Beğendiğiniz tweetleri yeniden paylaşarak retweet edebilme
– Retweet yorumlama özelliği ile manidar tweet gönderimi yapabilme

Yukarıda görüldüğü gibi akla ilk gelen seçenekleri sizler için sıraladık.

Sosyal medya gereksiz bir şekilde vaktinizi alıyor ise sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmayı tercih edebilirsiniz. Twitter hesabınızı bir süreliğine kullanmak istemiyor musunuz? Öyle ise Twitter hesap dondurma işlemlerinizi 2 şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesap dondurma linki veya hesabınızda izlemeniz gereken bazı adımlar sayesinde Twitter hesabınızı dondurabilirsiniz.

Öncelikle Twitter uygulamasına giriş yapın. Twitter hesabınızda ‘‘Profil’’ simgenizin altında bulunan ‘‘Ayarlar ve gizlilik’’ bölümüne tıklayın. Daha sonra ‘‘Hesap’’ seçeneğine tıklayın. ‘‘Hesabını devre dışı bırak’’ seçimini gerçekleştirdiğinizde, Twitter kullanıcısını kaybetmemek adına gerekli bazı bilgileri size gösteriyor. Kullanıcı adınızdan memnun değilseniz bu sebeple hesabınızı dondurmanıza gerek olmadığını belirtiyor.

Twitter hesabınızı dondurmak için şifrenizi girerek hesabı devre dışı bırak seçeneği ile devam edebilirsiniz. Hesabınızla beraber kullanıcı adınızın da devre dışı bırakma işlemi gerçekleşiyor. Twitter hesabınızı dondurma işlemi ile devre dışı bıraktığınızda, 30 gün içerisinde hesabı aktifleştirme hakkınız bulunmakta. 30 gün sonunda ise hesabınızda yayınladığınız bütün tweet’leriniz silinir. Tweet atmaya devam etmek isterseniz kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba giriş yaparak Twitter hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma İşlemi Nedir?

Twitter dondurma işlemini, hesabınızı geçici olarak kapatmak istediğinizde gerçekleştirebilirsiniz.
Hesabınızı kapatmak yerine dondurabilir ve 30 gün içerisinde istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

Bu dondurma işlemi ile birlikte hesabınızdaki bilgileri korumaya devam eder. Dondurduğunuz hesabınızın bilgilerini kimse göremez, herkese gizlenir. Hesap dondurma işlemi gerçekleştirmeden yedeklemek istediğiniz bütün verilerinizi kaydetmenizi öneririz. Twitter hesabınızı dondurduğunuzda, oradan etkileşim kurduğunuz insanlarla bağlantınız kopabilir. Takipçilerinizle bağlantı kurmak için diğer iletişim kurabileceğiniz hesaplarından veya telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Twitter Hesap Silme Planını Neden Durdurdu?” okumak için buraya tıklayın.
“Twitter Zamanlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Twitter’da “Sesli Mesaj” Atma Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.

“Twitter Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Berna Sayan

Berna Sayan

Merhaba, ben Berna. Işık Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümü mezunuyum. Tiyatro ve müzikle ruhumu beslemeyi tercih ediyorum. Teknolojinin faydalarının yansıdığı daha minimalist bir yaşam hayalim var. Empati, yaratıcılık ve samimiyetle... Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı