Instagram Hesap Birleştirme Nasıl Yapılır?

Birden fazla hesap kullanan ve bunları aynı anda kontrol etmekte zorlanan kullanıcılar için Insatgram hesap birleştirme ipuçları, haberimizde...

Instagram’ın özelliklerden biri de, hesabınızı daha kolay yönetmenizi sağlayacak olan: instagram hesap birleştirme. Özellikle birden fazla hesabı aktif olarak kullanan Instagram kullanıcıları için düşünülmüş. Instagram hesap birleştirme nasıl yapılır? Pratik ipuçları, haberimizde…

Instagram hesap birleştirme nedir?

Instagram günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı sosyal mecralardan biri. Bu platform, ilk olarak 2010 yılında sunulmuştu. O günden itibaren Instagram uygulaması için sayısız güncelleme geliştirildi. Bu güncellemeler ile kullanıcıların platformu daha kolay kullanması amaçlandı. Bunlardan biri Instagram hesabı birleştirme.

Kullanıcılar, genelde tek bir hesaptan fazlasına ihtiyaç duyuyor. Pek çok kullanıcının birden fazla hesabı var. İki instagram hesabı birleştirme özelliğiyse, kullanıcıların bildirimleri ve hesap hareket durumundan haberdar olabilmelerini sağlıyor. Böylece kullanıcıların gözden kaçırdıkları hareket ve etkileşim minimuma indirgenmiş oluyor.

Instagram hesap birleştirme nasıl yapılır?

Eğer birden fazla Instagram hesabınız varsa ve bu özellikten yararlanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Instagram hesabı birleştirme için yapmanız gerekenler adım adım şöyle:

 • Öncelikle “Instagram” uygulamasına giriş yapın.
 • Ekranın sağ alt kısımda yer alan profil fotoğrafınızın olduğu butona basın.
 • Profil sayfasının sağ üst kısmında üç adet çizgi simgesine tıklayın.
 • Çark simgesi yani “Ayarlar” menüsüne dokunun.
 • Ekranın en aşağı kısımlarında mavi renkli “Hesap Ekle”ye dokunun.
 • “Mevcut Hesaba Giriş Yap” ve “Yeni Hesap Oluştur” seçeneklerinden birini seçin.
 • Ardından hesap bilgilerini örneğin kullanıcı adı ve şifreyi yazın ve “Giriş Yap”ı seçin.

instagram hesap birlestirme moblobi

Instagram hesabı birleştirme kaç hesap için yapılabilir?

Bilmeyenler için hemen belirtelim: Instagram’ın sunduğu hesap birleştirme özelliği aynı anda 5 hesaba giriş yapabilmeyle sınırlandırılmış. Ancak eklenen tüm hesaplardaki etkileşimler, takip istekleri, canlı yayınlar, eklenen hikayeler bildirim olarak telefon ekranına düşüyor.

Instagram hesabı birleştirme özelliği faydaları neler?

Instagram hesabı birleştirme özelliği birden çok hesabı olan ve aktif olarak kullanan kişiler için geliştirilmiş. Bu özellik ile kullanıcılar 5 hesaba kadar hesaplarındaki hareketleri görüntüleyebiliyor. Bu özellik, kullanıcıların hesaplarında olup bitenlerden anında haberdar olup müdahale etme şansı sağlıyor. Çünkü birden fazla hesabı olan kullanıcılar, sürekli hesap değiştiriyor ve bu işlem için hesaplarından çıkış yapmak zorunda kalıyorlar. Bu özellik ise “çıkış yap” aşamasını ortadan kaldırmaya kalıcı bir çözüm sunuyor gibi…

Peki siz birden fazla instagram hesabı kullanıyor musunuz? Instagram hesabı birleştirme özelliğinden faydalanıyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sıfır Takipçi ile Instagram Hesabı Açanlara Tüyolar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’da Kaçınmanız Gereken 10 Önemli Hata!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’da Grup Kurma Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı