Instagram’da Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Instagram'da özel gruplar oluşturarak bu gruplara özel paylaşımlar yapmanız da mümkün. Instagram grup kurma işlemi için pratik ipuçları, haberimizde....

Günümüzde en sık kullandığımız uygulamaların başında gelen Instagram üzerinden kolaylıkla insanlarla iletişime geçebiliyoruz. Instagram’ın direkt mesaj özelliği ise etkileşim kurmamızın en tercih edilen yollarından biri. Instagram DM yani direkt mesaj özelliği sayesinde istediğiniz postları, hikayeleri ve hatta sayfaları başkalarıyla paylaşabilir ve sohbet edebilirsiniz. Bunun yanı sıra instagram grup açma özelliğini de deneyimleyebilirsiniz. Instagram grup özelliği sayesinde toplu bir şekilde sohbet edebilir; dilediğiniz sayıda kişiyle etkileşim kurabilirsiniz. instagram grup kurma nasıl yapılır, pratik ipuçları haberimizde…

Instagram grup kurma nasıl yapılır?

Instagram özelliklerinden olan yakın arkadaşlarınızla grup kurabilme özelliği birçok kişi tarafından kullanılıyor. Instagram grup ile aynı postu birden fazla kişiye aynı anda gönderebilme imkanınız oluyor. Ayrıca, yalnızca gruptaki kişilerin görebileceği hikayeler paylaşabiliyorsunuz. Elbette ki bunu yapabilmeniz için ilk yapmanız gereken şey Instagram grubu açmak. Instagram grup kurma işlemini kolaylıkla yapabilmeniz mümkün; bunun için şu takip edebilirsiniz:

instagram grup kurma moblobi

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından da sağ üst köşede yer alan “direkt mesaj” yani “DM” simgesine dokunun.
  • Daha sonra ise; sağ üst köşede göreceğiniz “yeni sohbet” simgesine basmalısınız.
  • Karşınıza arkadaş listeniz çıkacak. Gruba dahil etmek istediklerinizi bu listeden seçebilirsiniz. Veya üstteki arama çubuğundan yine grupta olmasını istediğiniz kişinin kullanıcı adını girebilirsiniz.
  • Tüm istediğiniz kişileri seçtikten sonra “sohbet” yazan bölüme dokunun.
  • Böylelikle Instagram grubunuzu kurmuş oldunuz. Ancak hemen belirtelim ki: Oluşturduğunuz bu grup henüz aktif değil. Bir mesaj yazmanız durumunda sözkonusu grubu aktifleştirmiş olacaksınız.
  • Gruptaki ilk mesajı yazmanızın ardından; ekranın üst tarafında karşınıza “bu gruba bir ad ver” uyarı yazısı çıkıyor olacak. Grubunuza uygun bulduğunuz bir isim seçtikten sonra “bitti” yazan butona tıklamanız yeterli olacak.

Yukarıdaki adımları tek tek uyguladıktan sonra DM (direkt mesaj) bölümünüzde oluşturmuş olduğunuz grubu görebilirsiniz. Ayrıca daha sonra eğer isterseniz; açtığınız bu gruba yeni kişileri eklemeye devam edebilirsiniz. Bunun dışında, gruptan çıkabilir veya grubu tamamen de silebilirsiniz.

Peki siz instagram grup kurma özelliğinden faydalanıyor musunuz? Yorum kısmından görüş ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Instagram Hesabınız Kapatıldıysa Nasıl Kurtarabilirsiniz?haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Kullananlar Neden Depresyona Yakalanıyor?” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • “Instagram IGTV Nasıl Kullanılır?haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı