Sıfır Takipçi ile Instagram Hesabı Açanlara Tüyolar!

Yeni instagram hesap açma işlemi yapıp, sıfır takipçi ile yola başlayanların dikkat etmeleri gereken ipuçları, haberimizde...

Sosyal medya artık hayatımızın her alanını kaplıyor. Özellikle Instagram hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiş bulunuyor. Yeni instagram hesap açma işlemi yapanlar ve 0 takipçi ile başlayanlar nasıl bir yol izlemeli? İpuçları, haberimizde…

0 Takipçi ile instagram hesap açma işlemi yapanların dikkat etmesi gerekenler:

Yeni instagram açma işlemi yaptığınızda elbette ki ilk önce eş, dost ve arkadaşlarınızı ekliyorsunuz. Bir isim belirliyor, bir fotoğraf koyuyor ve biyografinizi oluşturuyorsunuz. Peki bunların önemini biliyor musunuz?

Bir buluşmaya giderken dış görünüşünüze nasıl özen gösteriyorsanız Instagram hesabınıza da aynı özeni göstermeniz gerekir. Profil fotoğrafınız, kullanıcı adınız, biyografiniz ve gönderilerinizin düzenliliği sizin kimliğinizin aynası sayılır.

instagram açma işlemi sırasında öncelikle kullanıcı adınızı belirlerken; sayı, nokta, tire gibi gereksiz işaretler kullanılmamalısınız. Sade bir isim seçmelisiniz. Biyografinizi yazarken de yine aynı şekilde gereksiz noktalama işaretleri, sayılar ve bilgiler yazılmamalıdır. Bu alanın sizin düşüncelerinizi ve sizin hakkınızdaki bilgileri içerdiğini unutmayın ve mümkün olduğunca sade şekilde yazın.

instagram hesap acma tuyolar moblobi

Paylaştığınız gönderiler olabildiğince renkli ve dikkat çekici olmalı. Fotoğraf ve videoların görüntüsü ve ses kalitesi bakımından yeterli olmasına özen gösterin. Çoğumuzun gerçek hayatta önem verdiği şeylerden olan doğallık ve samimiyet sosyal medya da hatta Instagram’da da çok önemli. Duygu içerikli paylaşımlar oldukça popülerken aşırı filtre kullanılan paylaşımlara kullanıcılar çok önem vermiyor.

Ayrıca paylaştığınız gönderilerin zamanı çok önemli. Fakat bu sizin takipçi kitlenizin hangi saatler de aktif olduğuyla alakalı bir durum. Takipçi analizinizi iyi yapmanız sizin yararınıza olur.

instagram yeni hesap açma ve 0 takipçi ile yola koyulma konusunda ki en önemli tüyolardan biri ise “etiket kullanımı” diyebiliriz. Kitlelerin size daha kolay ve hızlı ulaşabilmeleri için en basit yollardan biridir hashtag dediğimiz ifadeler. Ayrıca gönderilerinizin belirli bir kategoride bulunmasını sağlar. Böylece paylaştığınız gönderiyle benzer gönderilere ilgisi olan kullanıcıların sizin gönderinizi de görmesi mümkün olabiliyor. Bu etiketleri yazarken, bir dil seçip ona göre etiketleri yazmanız sizin için çok avantajlı olacaktır. Dünyada ya da ülkenizde popüler olan etiketleri bulabilir, hatta akımlara katılabilirsiniz.

Trendleri takip etmeniz size çok büyük fayda sağlar. Mesela Instagram’a yeni bir güncelleme veya özellik gelmesi ve bunu ilk kullananlardan biri olanız insanların size olan ilgisini arttırır.

Peki siz instagram hesap açma işlemi yaptığınızda kaç takipçiniz vardı? Hesabınızı büyütmek için neler yaptınız? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram’da Takipçi Kaybettiren 6 Hata!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Takipçi Gruplandırma Özelliği Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Merve Ecem Bayır

Merve Ecem Bayır

Merhaba ben Merve, İstanbul Medipol Üniversitesi/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık son sınıf öğrencisiyim. Çocukluğunda bolca okuma ve yazma alışkanlığı kazanmış biriyim. Burada ise bildiklerimi, araştırıp öğrendiklerimi bir içerik haline getirip sizinle paylaşmayı seviyorum. Umarım sizler de seversiniz. Takipte kalın…


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı