Facebook Profilinize Kimler Baktı Nasıl Görebilirsiniz? 

Facebook profil hesabınız her gün onlarca insan tarafından görüntüleniyor. Facebook profilinize kimlerin baktığını görmek için pratik ipuçları, haberimizde.

Dünya üzerinde birçok kişi Facebook kullanıyor. İnsanlarla etkileşim içinde olduğumuz bu uygulamada profilinize her gün onlarca kişi bakıyor olabilir. Facebook profil hesabınıza kimlerin baktığını görmeniz mümkün. Pratik ipuçları, haberimizde…

Facebook profil hesabınız yüzlerce insan tarafından görüntüleniyor!

Sosyal medya platformları günümüzde oldukça popüler. Birçok uygulama içine Facebook hala aktif olarak kullanılan bir sosyal medya platformu özelliğini koruyor. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulan platformun şuan bile milyonlarca aktif kullanıcısı var. İnsanlarla etkileşim içinde olduğunuz, fotoğraf, video ve durum paylaşabildiğiniz Facebook’ta profilinizi her gün onlarca insan görüntülüyor. Kimlerin profilinize baktığı ise elbette merak konusu oluyor. Facebook’ta bunu görebileceğiniz bir özellik de mevcut. Bu özelliği kullanmak da tıpkı Facebook’u kullanmak gibi oldukça kolay.

Facebook kullanım açısından oldukça kolay bir platform. Bu sebeple de her yaştan insan rahatlıkla kullanabiliyor. Birçok sosyal medya platformu gibi ilk bu platform için de elbette ki bir e posta adresine ihtiyacınız var. Çünkü bildiğiniz gibi Facebook üyelik gerektiren bir uygulama. Facebook profilinizde fotoğraf, video, durum ve daha birçok şey paylaşabiliyorsunuz. Bu ise insanlar ile iletişim kurmak ve etkileşim içinde bulunmak için oldukça uygun bir yol oluşturuyor. Eğer özel olarak başka bir kullanıcıyla ya da grupla mesajlaşmak isterseniz elbette bunu yapmanız da mümkün. Messenger uygulamasını ile rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Platformda insanlarla bu kadar etkileşim içerisindeyken; birçok kişi de sizin profilinizi merak ediyor ve inceliyor olabilir. Kimlerin profilinize baktığını görmeniz ise oldukça kolay.

facebook profil kimler bakti moblobi

Facebook profil hesabınız kimler tarafından görüldü?

Facebook profilinize kimlerin baktığını çoğu zaman merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabını tek bir işlem ile Facebook’tan bulabilmeniz mümkün. Bunun için farklı uygulamalardan da yararlanabilir ve profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz. Fakat belirtmeliyiz ki, bu güvenli bir yol değil. Çünkü sözkonusu uygulamalardan yararlanmak çoğunlukla indirmeniz ve giriş yapmanız gerekli. Bu da şifrenizi paylaşmış olduğunuz gerçeği ile sizi karşı karşıya bırakıyor.

Peki güvenli bir şekilde kimlerin profilinize baktığınızı nasıl görebilirsiniz? Facebook’un içerinde bulunan bir özellik ile bu sorunun cevabını bulabilmek mümkün. Adım adım yapmanız gerekenler ise şöyle:

  • Öncelikle Facebook profilinize giriş yapın.
  • Sonrasında ekran üzerinde sağ tıklayarak  “Sayfa kaynağını görüntüle” seçeneğini seçin.
  • Ardından CTRL+F yaparak “Initialchatfriendslist” yazın.
  • Karşınıza bir dizi sayı çıkacaktır. Bu kullanıcıların ID adresi. Bu adresi koyalayarak “https://www.facebook.com/profile.php?id=” linkinin sonu ekledikten sonra enter’a basın. Böylece profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz.

Peki siz Facebook profil görüntüleyenleri görme için hangi yöntemlere başvuruyorsunuz?  Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Facebook’tan Video İndirmek İçin 3 Pratik Yöntem!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook’un Sizi İzlemesini Nasıl Durdurabilirsiniz? haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook Canlı Yayın İzleyicisini Arttırmak İçin 10 İpucu! haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı