Instagram’da Etkileşim Arttırmak İçin 6 İpucu!

Instagram hesabınızı nasıl büyütebilirsiniz? Beğeni ve yorumlarınızı nasıl arttırabilirsiniz? Instagram etkileşim arttırma için 6 ipucu, haberimizde...

Son zamanlarda pek çok Instagram kullanıcısı hesaplarını büyütüp, daha büyük bir kitleye ulaşmanın yollarını arıyor. En çok yapılan yanlışların başında ise sadece takipçi sayısı kriterine odaklanmak geliyor. Instagram’da markalar tarafından keşfedilmek ve para kazanmak istiyorsanız etkileşim almanız çok önemli. Peki instagram etkileşim nedir? instagram etkileşim arttırma yolları neler? 6 pratik ipucu, haberimizde…

Instagram etkileşim arttırma için 6 ipucu:

Popüler ve bilinen markalar tarafından yüzde 93 oranında kullanılan Instagram, marka etkileşim oranını 1 yılda yüzde 350 ye çıkardı. Instagram’da markaların veya bireylerin görüntülenme oranlarını arttırabilmeleri için kullanıcılarıyla etkileşim kurmaları çok önemli.  Bu sebeple de yüksek etkileşim alan markalar ve kişisel hesaplar, elbette ki bazı stratejilerden yararlanıyorlar. Instagram etkileşimlerinizi nasıl arttırabilirsiniz? İşte size 6 pratik yöntem:

1- Influencerlar ile işbirliği yapın

Kullanıcıların markaları, sayfaları takip etmesi oldukça önemli. Instagram’da etkileşim kazanmak için influencerlar ile işbirliği yapabilirsiniz. Çünkü fotoğraflarda yüz kullanılması yüzde 38 oranında beğeni ve yüzde 32 oranında yorum yapılmasını arttırıyor. Ürün satışı yapan markaların, sözkonusu ürünü kullanan gerçek ve ünlü kişilerin olduğu fotoğrafları paylaşılması ise yüzde 30 oranında etkileşim yaratıyor.

2- Instagram teması oluşturun

Paylaşılan fotoğrafların renklerine göre de etkileşim artıp, azalabilir. Açık renkli fotoğrafların koyu renkli fotoğraflara göre yüzde 24 daha çok etkileşim aldığı belirtiliyor.

3- Instagram istatistikler menüsünü iyi analiz edin

Instagram işletme hesabına geçiş yapan kullanıcılarına bazı istatistikleri paylaşıyor. Takipçilerinizin cinsiyeti, bulundukları ülke, yaş aralıkları hatta en çok ne zaman Instagram’da aktifler bunları görebiliyorsunuz. Elbette her kişi ve marka kendi istatistiklerine göre hareket etmeli. Ama genel olarak bakıldığında Intagram’da etkileşimi en fazla sağlayan günün Pazar ve en az etkileşim sağlayan günün de Çarşamba olduğu biliniyor. Fakat bu genel bir tahmin ve dolayısıyla sizin hedef kitlenize göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bir diğer önemli nokta da günlük gönderi paylaşımı yapmak. Aksi halde aralıklarla paylaşım yapan bir hesabı kimse takip etmek istemez.

4- Hashtag kullanırken dikkatli olun

instagram beğeni arttırma yollarından biri de hashtag yani etiket kullanımı. Fakat kullanıcılar bu etiketleri çok yanlış kullanabiliyorlar. Paylaştığınız gönderi ile kullandığınız hashtaglerin aynı içerikte olmasına özen gösterin. Aksi halde algoritma bunu algılayarak, keşfet bölümüne düşmenizi engelliyor. Paylaştığınız içerikte fazlaya kaçmadan en fazla 5 tane alakalı hashtag kullanmalısınız.

5- Video, emoji, gif kullanın

Paylaşılan içeriklere bakıldığında ise fotoğrafların, videolara göre yüzde 26 oranında daha fazla etkileşim aldığı biliniyor. Özellikle mavi renkte paylaşılan fotoğrafların, kırmızı renkte paylaşılanlara göre yüzde 24 oranla daha çok etkileşim sağladığı ve tercih edildiği görülüyor.

6- Diğer hesaplarla etkileşime girin

Son zamanlarda Instagram fenomenler, ünlüler tarafından yapılan çekilişler ve yarışmalar sayesinde birçok kişinin instagram takip kitlesi artıyor. Fakat gelen takipçilerin geri gidebileceğini de unutmamak gerekiyor. Bunun haricinde instagram beğeni sayınızı arttırmak için diğer hesaplara yorum bırakabilir, sayfanızı önermelerini sağlayabilirsiniz.

Peki siz Instagram kullanıyor musunuz? Instagram’da etkileşim almak için uyguladığınız taktikler neler? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram’dan Para Kazanma Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı