Instagram’da İstemediğiniz Takipçileri Nasıl Kaldırabilirsiniz?

Instagram'da istemediğiniz veya sizi rahatsız eden takipçileri kaldırabilirsiniz. Instagram takipçi silme işlemi ipuçları, haberimizde...

Sosyal medya hayatımızda büyük bir rol oynuyor. Sosyal medyanın küçümsenmeyecek gücüyle birlikte hayatımıza giren Instagram’da istemediğiniz takipçileri kaldırabilmeniz mümkün. instagram takipçi silme işlemi nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde…

Instagram takipçi silme işlemini kimler yapabilir?

Günümüzün sosyal medya çağı, hayatımıza birçok yönden etki ediyor. Instagram bu sosyal medya platformlarından biri. Popüler platformda birçok farklı türde paylaşım yapmanız mümkün. Fotoğraf ve video paylaşarak takipçilerinizle iletişimde kalabilirsiniz. Örneğin Reels özelliği sayesinde videolar yükleyebilir; herhangi biriyle özel olarak iletişim kurabilmek için DM (direkt mesaj) özelliğini kullanabiliyoruz. Ya da yaşadığımız anlar ile ilgili anlık hikayeler paylaşabiliyoruz.

Instagram kullanıcısı olduğunuzda iki şekilde kullanmanız mümkün. Instagram profilinizi herkese açık profil veya gizli bir profil olarak ayarlayabiliyorsunuz. Eğer profilinizi herkese açık olarak kullanırsanız istemediğiniz takipçiler de edinebilirsiniz. Bunları önlemek için gizli profile geçiş yapabilirsiniz. Gizli profile geçiş yapmak istemezseniz yine profilinizi açık olarak kullanmaya devam edebilir ve istemediğiniz takipçilerden “instagram takipçi silme” işlemi sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

instagram takipci silme moblobi

Instagram takipçi silme nasıl yapılır?

İster gizli ister herkese açık bir Instagram hesabı kullanın; her sosyal medya platformunda olduğu gibi sizi rahatsız eden takipçiler edinebilirsiniz. Birçok sosyal medya platformunun aksine Instagram istemediğiniz takipçilerden kurtulmanız için instagram takipçi çıkarma özelliğine sahip. Çok kolay bir şekilde sizi rahatsız eden bu tip takipçileri kaldırabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın
  • Kendi profil sayfanızı açın
  • Üst kısımdaki “Takipçiler” kısmına tıklayın
  • Arama kısmına kaldırmak istediğiniz takipçinin kullanıcı adını girin
  • Daha sonra kullanıcı isminin yanında bulunan üç nokta simgesine tıklayın
  • Buradan “Kaldır” seçeneğini seçerek takip işlemini sonlandırın.

Bu sayede saniyeler içinde takipçiniz olan bir kullanıcıyı, hesabınızın takibinden anında kaldırabilirsiniz.

Peki siz Instagram kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız gizli bir hesap olarak mı herkese açık bir hesap olarak mı kullanıyorsunuz? İstemediğiniz takipçiler olduğunda nasıl önlem alıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sıfır Takipçi ile Instagram Hesabı Açanlara Tüyolar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hesap Birleştirme Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’da Kaçınmanız Gereken 10 Önemli Hata!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı