Sosyal Medyada Dikkat Çeken Videolar Hazırlayabileceğiniz 5 Uygulama!

Sosyal medyada dikkat çeken videolar hazırlamak mümkün. Video yapma için kullanabileceğiniz 5 mobil uygulama, haberimizde...

Video çekmek birçok insan için en eğlenceli aktivitelerden biri. Artık video yapma da eskisi kadar zor ve uğraştırıcı değil. Cebinizdeki akıllı telefonlar sayesinde çok pratik bir şekilde video çekebilir ve bunları telefon üzerinden düzenleyebilirsiniz. Sosyal medyada görüp, çoğun zaman özendiğiniz birçok videoyu, mobil uygulamalar sayesinde sizin de hazırlayabilmeniz mümkün. İlgi çekici sosyal medya videoları hazırlamak için kullanabileceğiniz 5 video düzenleme uygulaması, haberimizde…

Sosyal medya için video yapma uygulamaları:

1- Apple Clips

Yeni bir iPad veya iPhone aldığınızda Apple Clips uygulamasının cihazınızda yüklü olduğunu görebilirsiniz. Apple tarafından birkaç yıl önce çıkarılan bu uygulama, sosyal medyada paylaşmak için kısa videolar oluşturmanızda işinize yarayabilir.

Clips, bahsedeceğimiz diğer uygulamalara göre oldukça basit kullanım sağlıyor. Ayrıca hem video çekip hem video düzenleyebilirsiniz. Yani uygulama ikisini aynı anda yapabilme olanağı sunuyor. İsterseniz galerinizden seçtiğiniz videolarla da uygulama üzerinden klip oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda animoji ve memojilerden de faydalanabilirsiniz. Çıkartmalar, emojiler, filtreler ve daha fazla özellik ile videolarınıza renk katabilirsiniz. Clips’in bir diğer özelliği ise kendinizi 360 derece sahnelere yerleştirebiliyor olmanız. Uygulamanın ücretsiz olduğunu ancak sadece iOS işletim sisteminde bulunduğunu da hemen paylaşalım.

2- Quik

Videolarınızı düzenleyebileceğiniz uygulamalardan bir diğeri ise GoPro’nun sağlamış olduğu Quik uygulaması. GoPro veya telefonunuzun galeri bölümünden seçtiğiniz fotoğraflarla etkileyici videolar oluşturabilirsiniz. Ayrıca çeşitli filtreleri GoPro videolarınızda kullanabilirsiniz. 26 farklı video stili ile videolarınızı farklılaştırabilirsiniz. Özellikleri arasında videoyu hızlandırma, yavaşlatma, kırpma, döndürme ve yakınlaştırma da mevcut. Uygulama ücretsiz ve hem iOS hem de Android için kullanılabiliyor.

sosyal medya video yapma moblobi

3- FilmoraGo

FilmoraGo uygulaması, gelişmiş özellikleriyle profesyonel görünümlü video ve klip oluşturmanızda size kolaylık sağlıyor. Ayrıca bunları arkadaşlarınızla paylaşma imkanı da sunuyor. Uygulamanın en çarpıcı özelliği fotoğrafın ve videonun üstüne başka bir fotoğraf veya video ekleyebilme özelliği. Bunun yanı sıra videonuza çerçeve ekleyip, o çerçeveyi de özelleştirebilirsiniz. Videolar üzerine çıkartma veya yazı ekleme seçenekleri de mevcut. Uygulamayı indirmek ücretsiz fakat bu saydığımız özellikleri ve daha fazlasını kullanmak için bazı şeyleri satın almanız gerekebilir. FilmoraGo uygulamasını App Store ve Google Play Store’dan indirebiliyorsunuz.

4- Vidlab

Videolarınızı birleştirip birden fazla video klibi hazırlayabileceğiniz Vidlab uygulamasını kullanmak oldukça kolay. Uygulamanın özellikleri arasında; videoya metin yazısı ekleme, arka plana müzik ekleme, ses efektleri ve çizimler ekleme gibi birçok şey var. Oluşturduğunuz klibin üzerinde düzenlemeler yapabilir, aynı zamanda video kolajları da yapabilirsiniz. Uygulama App Store’da bulunuyor ve ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Fakat kullanırken bazı işlevlerin ücretli olduğunu da belirtelim.

5- VSCO

Fotoğraf düzenlemek için kullanılan popüler uygulamalar arasında olan VSCO, video düzenlemek için de kullanılabiliyor. Videolarınızın ince ayarlarını yani ışık, kontrast, sıcaklık, doygunluk gibi ayarları bu uygulama ile ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca, renklerle oynayabilir ve bu sayede videonuzun kalitesini artırabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store’dan indirebilmeniz mümkün.

Peki siz sosyal medya hesabınız için videolar hazırlıyor musunuz? Video yapma için hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “İlgi Çeken Videolar Yapmak için 8 İpucu! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook’tan Video İndirmek İçin 3 Pratik Yöntem!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sevilmeyen 10 Youtube Video İçeriği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Aygül Binali

Aygül Binali

Merhaba ben Aygül. İstanbul Üniversitesi’nde okuyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi, öğrendikçe paylaşmayı seviyorum. Eğer siz de seviyorsanız bizi takipte kalın! https://moblobi.com/author/aygul-binali/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı