Instagram Profilinize Dikkat Çekmek İçin 5 İpucu! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Profilinize Dikkat Çekmek İçin 5 İpucu!

Instagramda profil oluştururken nelere dikkat edilmeli? Instagram profil büyütme taktikleri neler? 5 pratik ipucu, haberimizde...


Instagram’da takipçi sayınızın artması için profilinizin ilgi çekmesi gerekiyor. Kullanıcılar instagram profil sayfanızda takip etmeye değer içerikler bulmalı. Emek verilerek hazırlanan, güzel instagram profilleri kullanıcıları ben bu sayfayı takip etmeliyim davranışına yöneltiyor. Peki instagram profil büyütme taktikleri neler? 5 pratik ipucu, haberimizde…

Instagram profil büyütmek için 5 taktik:

1- Düzenli paylaşım yapın

Instagram’da istediğiniz etkileşimi yakalamak için az paylaşım yapmamalısınız. Ama bu elbette ki günde 10-15 post paylaşmanız gerekiyor anlamı da taşımıyor. Instagram’da her gün bir gönderi paylaşmanız sayfanızın aktif olduğunu gösterecektir. Fakat şunu da belirtelim: Instagram algoritmasından kaynaklı olarak gönderinizin görünürlüğü azalacağı için günde üçten fazla gönderi paylaşımı yapılması da önerilmiyor.

2- Sizi yansıtan bir profil fotoğrafı kullanın

Instagram’da kullanıcıların ilk gördüğü şey profil fotoğrafınızdır. Takipçileriniz, sizi tanımayanlar ilk profil fotoğrafınıza bakar. Bundan dolayı sizi yansıtacak bir profil fotoğrafı seçmeniz büyük önem taşıyor.

3- Hashtag kullanın ve caption yazın

Hashtagler gönderilerinizin çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Gönderinizle alakası olmayan ve az kullanılan hashtaglerden uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca takipçilerinizle iletişim kurabilmek için gönderilerinizin altına caption yani metin de yazmalısınız.

4- Estetik açıdan göze hoş gelen gönderiler atın

Estetik açıdan güzel Instagram profilleri her zaman dikkat çeker. Bu sebeple instagram profil düzenleme aşamasında planlı olmanız gerekiyor. Instagram profiliniz için bir tema seçebilirsiniz. Örneğin rengarenk, bohem, tropikal, parizyen, grunge stilde fotoğraflar olabilir. Böylece hedef kitlenizi de belirlemiş olursunuz. Tek bir filtreye bağlı kalmak fotoğraflarınız arasında bir bütünlük oluşturacağı ve göze daha hoş geleceği için iyi bir fikir olabilir.

5- En sevdiğiniz Instagram Hesaplarından İlham Alın

instagramda profil oluşturmak size karmaşık geliyorsa favori Instagram hesaplarınızdan ilham alabilirsiniz. Bu sayede kendi kişiliğinize ve zevklerinize uygun bir profil oluşturabilirsiniz. Ayrıca, eğer favori hesaplarınız influencer hesapları ise o hesaplardan profilinizi nasıl daha başarılı hale getirebileceğiniz hakkında ipuçları yakalayabilirsiniz.

Peki sizin daha iyi bir Instagram profili için yaptığınız düzenlemeler var mı? İyi bir Instagram profili için nelere dikkat edilmeli? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram’dan Para Kazanma Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama! haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı