TikTok Takipçi Nasıl Kazanılır (2023 Güncel)

Son dönemin popüler sosyal medya platformu TikTok ’ta nasıl daha fazla takipçi kazanabilirsiniz; 8 pratik ipucu haberimizde…

TikTok Takipçi kazanmak tiktok kullanıcılarının bir numaralı gündemidir. Özellikle 2023 yılı ile birlikte artık çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe TikTok kullanıcısı artmaya devam ediyor.

İnsanların, TikTok hakkında merak ettikleri bir sürü soru var. Bunlardan birisi de TikTok’ta nasıl takipçi kazanabilirim? Bunu doğal yollardan da yapabilirsiniz, hile yaparak da takipçi kazanabilirsiniz.

Ancak hile yaptığınızda bir süre sonra takipçileriniz azalmaya başlayacaktır. En doğrusu ise elbette kalıcı bir şekilde ve doğal yollardan tiktok takipçi kazanma. TikTok’ta nasıl daha fazla takipçi kazanılır, 8 pratik ipucu haberimizde…

TikTok takipçi kazanmak için 8 ipucu:

1- Kullanici adı seçimi

TikTok’a üye olurken ilk önce kullanıcı adınızın için etkileyici ve akılda kalıcı bir şey bulun. TikTok’ta kullanıcı adı seçiminiz takipçi kazanmanız açısından oldukça önemli.

2- Diğer sosyal medya hesapları

Çektiğiniz videoları kendi TikTok hesabından paylaştıktan sonra; Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarınızdan yayınlayın. Videonuzu hesaplarınızdan paylaşarak aldığınız etkileşimlerle takipçi kazanmanız daha kolay hale gelecek.

3- Dublaj kullanmak

TikTok’ta dublaj videoları çok fazla etkileşim alıyor. Siz de trend olan bir ses kaydını alarak video çekip etkileşim alabilirsiniz. Doğru bir şekilde etiketleme yapıldıysa çok fazla kişiye ulaşarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

4- Eskiyi unutup, güncel kalmak

Popüler olmak ve kalmak istiyorsanız şu anda hangi akım moda ise onun izinden gitmeniz gerekiyor. Eskide kalan içerikler eskide kaldı demek. Siz yeniye ayak uydurun. Bunları yapmazsanız beğeni ve yorum sayınız çok az olacak ve zamanla takipçilerinizi kaybedeceksiniz.

5- Video içeriği

Video çekerken konusunu belirleyip ona göre adımlar atmalısınız. Bunun için ana sayfada olan popüler videolara bakıp oradan bir fikir alabilirsiniz. Ya da “ben farklı bir şey çekmek istiyorum” diyorsanız kimsenin şu ana kadar çekmediği özgün videolar çekerek mevcut takipçilerinizi etkileyebilir ve yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

6- Hashtag kullanımı ve trendler

TikTok trendlerini incelemeniz ve popüler olan hashtagleri kullanmanız gerekiyor. TikTok’ta keşfet bölümündeki kullanılan bütün popüler hashtagleri mutlaka öğrenin.

7- Profesyonel destek

Bir süre amatör videolar çekince takipçileriniz sizden daha kaliteli bir şeyler görmek isteyebilir. Bununla ilgili internette bir sürü adımlar var onları takip ederek profesyonelliğe adım atabilirsiniz.

8- Düet yapmak

TikTok’ta takipçi kazanmanın en kolay yolu düet yapmaktır. Çekeceğiniz videolarda bolca düet yapın kolay olduğunu siz de göreceksiniz.

Peki siz TikTok kullanıyor musunuz? TikTok’ta takipçi sayısını arttırmak için neler yapıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • TikTok Videolarında Popüler Olan 10 Müzik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “TikTok Pro Hesabı Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tiktok Nasıl Etkili Bir Şekilde Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı