Tiktok Nasıl Etkili Bir Şekilde Kullanılır?

Tiktok nedir? Tiktok hesabı nasıl oluşturulur? Tiktok nasıl etkili bir şekilde kullanılabilir?Haberimizde...

Tiktok uygulamasını seven büyük bir kitlenin yanı sıra sevmeyenlerde çoğunlukta. Fakat uygulama, seven sevmeyen pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Tartışmalara sebep olan sözkonusu video paylaşım uygulaması; bir yandan da dünya devleri tarafından satın alınmak isteniyor. Peki Tik tok uygulaması nedir? Tik tok nasıl etkili bir şekilde kullanılabilir? İpuçları, haberimizde…

Tiktok nedir?

Video topluluğu olarak karşımıza çıkan Tiktok uygulamasında çok kısa bir sürede profil oluşturabilir, kendinize ait sosyal medya mecranızda paylaşım yapabilirsiniz. Uygulamada oluşturduğunuz videoların üzerine efekt, emoji, müzik ve ses ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Tiktok, kullanıcılarının uygulama içerisinde videolerı düzenleyebilmeleri için kırpma, kesme, birleştirme ve kopyalama özellikleri de sunuyor. Ücretsiz olan bu uygulama Android ve iOS cihazları destekliyor.

Video çekme alanında kendinizi yaratıcı görüyorsanız TikTok’ta bir hesap oluşturabilirsiniz.Bunun için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Uygulamayı yükleyin.
  • Ekranın sağ alt tarafında yer alan “Me” seçeneğine tıklayın.
  • Hesap bilgilerinizi seçin.

Me seçeneğine dokunarak video oluşturabilir ve hesabınızın kaç kişi tarafından takip edildiğini görebilirsiniz.

Me ekranında bulunan artı simgesine tıklayarak video çekimi yapabilirsiniz. Bu seçeneklerin yanı sıra Tiktok uygulaması içerisinde elbette başka özellikler de var. Fotoğraf şablonları, ses ayarları, filtreler, hız, güzellik, flaş, çevir gibi seçenekler farklı deneyimler yaşamanızı sağlayabilir.

Tiktok nasıl etkili bir şekilde kullanılabilir?

Tiktok uygulamasında yer alan tüm videolar 15 ve 60 saniye olarak sınırlandırılmıştır. Videoların süresini ayarlamak isterseniz kayıt düğmesinin altındaki seçeneğe tıklayabilirsiniz. O yüzden videolarınızı oluştururken planlı bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor. 15 saniyelik oluşturduğunuz videoları uzatmak için birbirine ekleyip, birleştirebilirsiniz.

Ayrıca; ara seçeneğine tıklayarak beğendiğiniz videoları bulabilir; anahtar kelimeleri, popüler videoları inceleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan videoyu izlemek istemezseniz, başka bir video izlemek  için ekranı yukarı kaydırmanız gerekiyor. Ekranın sağ tarafında yer alan seçenekleri kullanarak video için yorum yapabilir, oy verebilir ve videoyu paylaşabilirsiniz.

Peki siz Tik tok kullanıyor musunuz? Tiktok uygulamasını seviyor musunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • TikTok Hayat Kurtardı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “TikTok Pro Hesabı Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı