TikTok Videolarında Popüler Olan 10 Müzik!

Şu sıralar TikTok platformunda popüler olan ve kullanıcıların videolarında en çok kullandığı TikTok müzikleri, haberimizde...

Tiktok son zamanlarda popüler olan platformlardan biri. Bu platformda en çok göze çarpan şeylerden biri de Tiktok müzikleri oluyor. Tiktok müzikleri ve dansları çoğu kişinin ilgisini çekiyor. Elbette ki her dönem Tiktok’da popüler olan müzikler de değişiyor. 2020 yılının popüler olan ve şu aralar TikTok kullanıcılarının videolarında hızla yaydığı Tiktok müzikleri, haberimizde..

TikTok Nedir, Ne İşe Yarar?

Kullanıcılar istedikleri içerikleri üretip bu platformda video paylaşabiliyorlar. Tiktok, birçok sosyal medya platformu arasında hızlıca yükselişe geçmeyi de başarmış durumda diyebiliriz. TikTok, kullanıcıların yaratıcılığı ve çok yönlülüğü sayesinde git gide kullanıcı sayısını arttırıyor.

TikTok, kullanıcılarına 15 saniyelik süre içerisinde video içerik üretme imkanı sunuyor. Tiktok’da hem eğlenceli vakit geçirmek için video izleyen kullanıcılar hem de sadece izlemekle kalmayıp video çekmeyi seven kullanıcılar bulunuyor. Yalnız şu detayı da belirtmek gerekiyor; bu platformun kullanıcısı olmak için bir yaş sınırı bulunuyor. 13 yaşın üzerinde olma şartını sağlamanız bekleniyor.

En Popüler Tiktok Müzikleri Nelerdir?

TikTok kullanıcıları ilgi alanlarına göre ayrışıyor elbette. Müzik ile ilgilenen kitle daha çok müziği ve dansı birleştirerek içerik üretmeyi tercih ediyor. Hem eğlenceli içerik üretip hem de bu platformda fenomen haline gelebiliyorlar. Tiktok kullanıcıları için en çok dinlenen ve videolarında en çok kullandıkları TikTok müziklerini listeleyelim:

1- Megan Thee Stallion: Savage

Savage, Tiktok’da en çok dinlenen şarkılar arasında geliyor. Günümüzde bu şarkıyla üretilen video içeriği sayısı 332.5 milyona ulaşmış durumda. TikTok kullanıcıları şarkı ile uyumlu dans koreografisini birleştirerek video çekiyor ve paylaşıyor.

2- Puri x Jhorrmountain x Adje: Coño

Popüler olan şarkılar genç nüfusun ilgisini çekiyor. Bir nevi şarkılara kendi mini kliplerini çekiyorlar diyebiliriz. “Coño” adlı bu şarkının da oldukça popüler bir dans koreografisi var.

3- DJ FLe feat Shaggy: Banana

Jest ve mimiklerin yine ön planda olduğu “Banana” adlı bu şarkının TikTok içeriklerinde gözlük de önemli bir yer tutuyor. Yapılan dansı bütünleştirerek bir ahenk oluşturuyor. Tiktok kullanıcıları en az 3 kişi olarak kamera karşısına geçiyor ve arkadaş grubu ya da ailesi ile eğlenceli vakit geçirebiliyor.

4- StaySolidRocky: Party Girl

TikTok kullanıcıları video içeriklerini müzik ile birleştirerek yine bir dans gösterisi sunuyor. Dijital platformda bir anda ortaya çıkan şarkı ya da herhangi bir içerik girdap gibi içine çekiyor ve içerik üretme isteği uyandırıyor diyebiliriz. StaySolidRocky’nin “Party Girl” adlı bu şarkısı da platformda popüler olan ve ilgi çeken şarkılar arasında yerini alıyor.

5- Blackpink: How You Like That

How You Like That” isimli şarkının klibinde K-Pop dans koreografisi bulunuyor. K-Pop dansı yükselen dans türleri arasında yerini alıyor. K- Pop dans; pop, rock, hip hop, R&B ve elektronik müzik gibi çeşitli dansların bir araya gelmesine deniyor. Birçok dans içerisinde olduğu için de bu şarkı oldukça ses getirdi diyebiliriz. Birden çok popüler oldu ve hala da popülerliği devam ediyor.

6- Ir-Sais: Dream Girl

Dream Girl adlı şarkı da Tiktok kullanıcılarının ilgisini çeken şarkılardan biri. Yine şarkı ve dans uyumu söz konusu. Bu şarkı ile dans ederken de eğlenceli vakit geçirebiliyorlar.

7- Laxed: Siren Beat Dance

Siren Beat Dance” adlı bu şarkı dans figürleri kolay ve şarkının ritmi kullanıcıların ilgisini çektiği için platformda video içeriği sayısı git gide artıyor. Yine, jestler, mimikler ve müzik uyumu ön planda tutuluyor diyebiliriz.

8- K Camp: Lottery

Lottery şarkısı hareketli bir şarkı olduğu için dans koreografisi de hareketli olan şarkılar arasında bulunuyor. Dans etmeyi sevenlerin platformda yaygın olarak paylaştığı video içerikleri arasında yerini alıyor.

9- Y2K ve bbno $: LaLaLa

LaLaLa adlı bu şarkı ve içerik birleşimi jestlerden oluşuyor. Çeşitli el işaretleri ekranda yerini alıyor ve kullanıcılar ekrandaki el işaretlerinin aynısını yapmaya çalışıyor. El işaretleri ve ritim de içerisinde uyum barındırıyor.

10- Shakira: Hips Don’t Lie

Shakira‘nın popüler şarkıları arasında ”Hips Don’t Lie” şarkısı hızla yükselişe geçti diyebiliriz. TikTok kullanıcıları da bu popüler şarkı ile video çekmeye başladılar. Yine şarkılar ve danslar Tiktok ‘da bir bütün halinde olduğu için dans figürleri de bulunuyor.

Peki sizin TikTok platformunda hızla yayıldığını düşündüğünüz başka şarkılar var mı? Sizce son dönemlerde en popüler TikTok müzikleri hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Bir Stalker’ınızın Olduğunu Nasıl Anlarsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tiktok Nasıl Etkili Bir Şekilde Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify’a Kendi Şarkınızı Yüklemenin Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı