En İyi 5 Şarkı Sözü Uygulaması!

Şarkı sözlerini merak edenler için en çok beğenilen ve önerilen 5 şarkı sözü uygulaması hangisi? İlginç liste haberimizde…

Şarkı dinlerken genellikle üzgün hissettiğimizde şarkının sözlerine; mutlu hissettiğimizde ise şarkının melodisine odaklanırız. Müzik çoğunlukla bize neşe verir, moralimizi arttırır, can sıkıntımızı giderir hatta ruhumuzu yeniler ve dinlendirir. Bu sadece kendi dilimiz için değil başka dillerde hatta hiç bilmediğimiz bir dilde dinlediğimiz şarkılar için de genellikle böyledir. Ruh durumumuza göre dinlediğimiz şarkı sozleri ise bizi etkiler. Şarkı sözlerine bakmak için internette birçok kaynak mevcut. Ancak güvenilir ve ulaşabilir olanlarına erişmek bazen güç olabilir. En çok beğenilen ve önerilen 5 şarkı sözü uygulaması, haberimizde…

En çok beğenilen 5 şarkı sözü uygulaması:

1- Sound Hound

Sound Hound dünya çapında 100 milyondan fazla indirilmiş bir uygulama. Şarkı sozleri yanı sıra şarkıları da sunuyor. Uygulama ile ilgili kullanıcıların çoğu olumlu dönüşler yapmış. Ancak bu noktada hemen paylaşalım: Uygulamanın boyutu yaklaşık 21 MB. Dileyenler uygulama ücreti olarak aylık 12 TL gibi bir tutar ödeyerek Premium üye de olabiliyorlar.

2- MusixMatch

MusixMatch, kullanıcı puanı yüksek uygulamalar arasında yer alıyor. Dünya çapında 50 milyondan fazla indirilmiş bir uygulama. Aynı zamanda; Youtube, Pandora, Spotify ve diğer müzik uygulamaları tarafından anlık bir şarkı sözü uygulaması. Bu uygulamanın bir artı yönü ise isterseniz şarkı sözlerini çeviri olarak da size sunabiliyor. Uygulamanın boyutunun 11 MB civarında olduğunu da hemen paylaşalım.

3- QuickLyric

QuickLyric, kullanıcı değerlendirmesi açısından çokça beğenilmiş bir uygulama. Dünya çapında 1 milyondan fazla indirilmiş. Uygulamanın güzel bir tarafı sizi bildirim yağmuruna tutmuyor olması. Ayrıca diğer uygulamalardan farkı ise, isterseniz karaoke yapmak için de kullanabiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra uygulama, internet olmadan da kullanılabiliyor. Depo ettiği şarkı sözlerini daha sonra sizlere internetsiz ortamlarda sunabiliyor. Not olarak: uygulamanın boyutunun 11 MB olduğunu da hemen paylaşalım.

4- Lyrics Mania

Kullanıcı değerlendirmesi bakımından yine tavsiye edilen uygulamalardan biri de Lyrics Mania. Dünya çapından 1 milyondan fazla indirilmiş bir uygulama. Oldukça sade ve basit. Arka planda çalışması ve şarkı sozlerini dilinize çevirebiliyor olması da büyük bir avantaj. Boyut olarak ise yaklaşık 18 MB civarında.

5- Genius

Gençlerin çok sıklıkla kullandığı bir uygulamalardan biri de Genius. Dünya üzerinde 5 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş. Genius, Spotify ile iş birliği yapan bir uygulama. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran özellik ise şarkılar arasında size bilgi sunuyor olması. Sanatçıların röportajlarından ve araştırmalardan da sanatçılar hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Uygulamanın boyutu ise 9,6 MB kadar.

Bu uygulamalara hem Android hem de iOS platformların uygulama mağazalarından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak bazılarında Türkçe sözler bulmakta zorlanabilirsiniz, ingilizce şarkı sözleri çoğunlukta.

Peki siz şarkı sözü uygulamalarından yararlanıyor musunuz? Genellikle şarkı dinlemek veya şarkı sözleri bulmak için hangi platformları kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • İnternetin En Gizemli Şarkısı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Nasıl Youtuber Olunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Dinlenen 5 Popüler Spotify Podcast!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Nur Kargılı

Sude Nur Kargılı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisiyim. Yazı yazmayı ve yönde ilerlemeyi çok istiyorum. Yazılarımı burada paylaşmaktan çok mutluyum. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/sudenur-kargili


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı