Spotify’a Kendi Şarkınızı Yüklemenin Yolları!

Amatör sanatçılar Spotify şarkı yükleme nasıl gerçekleştirebilirler? Sanatçılar Spotify profilinizi nasıl doğrulayabilirler? İpuçları, haberimizde

Spotify müzik uygulaması bir çoğumuzun ister tablet, ister telefondan rahatça kullanabildiği bir müzik uygulaması. Spotify, bir çok sanatçıya ve şarkıya ev sahipliği yapıyor. Hatta sadece müzik değil; içerisinde podcastler de bulunuyor. Spotify şarkı yükleme nasıl yapılır, birkaç pratik ipucu, haberimizde…

Amatör bir sanatçıysanız Spotify şarkı yükleme işlemini nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Bugün bir çok müzisyen Spotify’a müzik yükleyebilmek için; Spotify’ın anlaşmış olduğu plak şirketlerinden birini kullanıyor veya bağımsız müzisyenlere dağıtım ve yükleme izni veren şirketlerle çalışıyor.

Eğer ki bir plak şirketiyle anlaşmalı değilseniz ve amatör bir sanatçıysanız; dünyadaki bir çok amatör sanatçının kullanmış olduğu üç şirketi kullanmanız sizin için daha iyi olabilir. Bu şirketlerden bazıları: Awal, CD Baby ve Distrokid. Distrokid ve CD Baby şirketleri başlangıç maliyetlerini karşılayabilen herkesçe kullanılılabilirken; Awal ise bir moderasyon sistemini barındırıyor. Bu arada hemen belirtelim: Awal, ünlü Dj R3HAB tarafından kurulan bir platform ve sanatçıları hazır olan performanslarına göre seçiyorlar. Dijital ortamda kendini tanıtamayan ve hazır bir kitlesi olmayanlar Awal’a giremiyor.

CD Baby ise bu üçlü platform arasındaki en basit yapıdaki sayılabilir. Ücretini verdiğiniz takdirde müziğinizi yükleyebiliyorsunuz ve kazandığınız gelirlerin tamamı da size kalıyor. Diğer platform ise Distrokid. Distrokid platformuda, CD Baby gibi siteye üye olduktan sonra sizlere 3 adet plan sunuyor. Sunduğu planların içeriklerinden size uygun olanı seçtikten sonra Spotify müzik yükleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Kısacası Spotfiy için şarkı yükleme işlemleri bu şekilde gerçekleşebiliyor, diyebiliriz.

Sanatçıysanız Spotify profilinizi nasıl doğrulayabilirsiniz?

Eğer sanatçıysanız ve Spotify hesabını doğrulamak istiyorsanız Spotify for Artists üzerinden kullanmış olduğununuz profili doğrulamanız gerekiyor. Doğrulama işlemi sırasında menajer veya sanatçı olarak kendinizi mutlaka belirtin. Kullanmış olduğunuz e-posta adresinize yapmış olduğunuz doğrulamanın sonucu ulaşacaktır.

Sanatçı profiliniz artık sizin Spotify’daki ana sayfanızdır. Tüm üretmiş olduğunuz müziğiniz artık profilinizde yaşıyor. Ayrıca sizi tanımayan kişiler hakkınızda bilgi sahibi olacak bilgilere de profilinizden ulaşabilirler. Sanatçı profilinizin özelliklerinden biride resimlerinizi güncelleyebilir, dinleyicilerin sizleri tanıması için biyografi yazabilir, kendiniz için oluşturduğunuz çalma listesini öne çıkarabilirsiniz.

Peki siz Spotify’a müzik ve podcast yüklediniz mi? Deneyiminizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Spotify’a Podcast Nasıl Yüklenir ve Yayınlanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayardan iPhone’a Nasıl Müzik Atılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Akıllı İndirmeler ile Nasıl Müzik İndirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Ömer Talha Alioğlu

Ömer Talha Alioğlu

Merhaba, ben Ömer. Grafik Tasarım bölümü son sınıf öğrencisiyim. Sanatsal konular üzerinde eğitim almış olsam da; Tarih, Teknoloji, Oyun, Askeri gelişmeler konularında bilgi sahibiyim. Günümü internette geçerip neler olduğunu yakından takip ederim. Sosyal yaşantımın yanında sanal yaşantımın da olduğunu söyleyebilirim. Yerinde takılıp kalanlardan değil ileriyi düşünüp hareket edenlerdenim. Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı