TikTok Pro Hesabı Nedir?

Tiktok pro hesabı nedir? Normal hesaptan farkı ve avantajı ne? Normal hesaptan Pro’ya nasıl geçilir? İpuçları, haberimizde...

Popüler video içerik platformu Tiktok’ta kullanıcılar hesap etkileşimlerini normal hesaplarından göremiyorlar. Tiktok hesaplarıyla alakalı analizlere ulaşmak isteyen kullanıcıların Pro hesaba geçiş yapmaları gerekiyor. Tiktok Pro hesabı nedir? Pro hesap kullanmanın avantajları neler? Normal hesaptan Pro’ya nasıl geçebilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Tiktok Pro nedir?

Sosyal medya platformlarının birçoğunda kullanıcılar takipçileriyle ve hesaplarıyla alakalı istatistikleri görebiliyorlar. Tiktok platformunda da bu özellik mevcut. Ancak özelliği kullanabilmeniz için hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor.

Tiktok uygulamasında bu hesaplara Pro hesap adı veriliyor. Kullanıcılar Pro hesap sayesinde takipçi sayılarını, takipçilerin cinsiyet dağılımını, hangi ülkelerde yaşadıklarını görebiliyor. Ayrıca izlenme sayılarını ve trend olan videolarına ait verileri de grafik üzerinden inceleyebiliyorlar. Bu gibi istatistikler ise platformda “ayarlar” menüsündeki “analiz” kısmında yer alıyor.

Pro hesaba nasıl geçilir?

TikTok kullanıcılarının normal hesaptan pro hesaba geçerken herhangi bir ücret ödemeleri gerekmiyor. Platform bu özelliği ücretsiz sunuyor. Fakat Pro hesap sahibi olmak için kullanıcıların Tiktok üyeliklerinin olması şart. Hemen şu ayrıntıyı da paylaşalım; kullanıcılar isterlerse Tiktok hesaplarını gizleyebiliyorlar. Fakat pro hesap kullanıcılarının hesapları herkese açık oluyor. Hesabını yükselterek TikTok Pro hesap kullanmak isteyenlerin yapması gerekenler ise şöyle:

  • Tiktok hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki simgeye tıklayın
  • “Ayarlar” menüsüne gidin.
  • “Hesabımı Yönet”e tıklayın.
  • Sayfanın en alt kısmında yer alan “Pro Hesabına Geç” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerden sonra TikTok hesabınız Pro hesap olacak. Bir sonraki adımda ise kategori seçmeniz istenecek. Kamusal şahsiyet, eğitim, kişisel hesap, güzellik, tıp gibi farklı kategoriler bulunuyor. Buradan kendinize en uygun kategoriyi seçip, analizlere ulaşabilirsiniz. Eğer pro üyelikten çıkmak isterseniz “ayarlar” menüsünden kişisel hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Peki siz TikTok kullanıyor musunuz? Hesabınızı Pro’ya geçirdiniz mi?Deneyim ve görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • TikTok Hayat Kurtardı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • TikTok’ta Yaptığınız Yorumu Silmenin Pratik Yolu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya  butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı