Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?

Instagram takipçi sayınızı artırmak için neler yapmalısınız? Instagram hesabınızı ilk 1000 takipçiye nasıl ulaştırabilirsiniz? 6 Pratik ipucu, haberimizde...

Instagram’da yüksek takipçiye ulaşmak için geç kalındığını düşünen pek çok insan var. Eğer hedef kitlenizi doğru belirler ve organik yollardan büyürseniz popüler olmak imkansız değil. İlk başta 1000 takipçiye ulaşmak gibi küçük hedeflerle başlamanız sizi motive edecektir. Peki Instagram’da ilk 1000 takipçiye nasıl ulaşılır? Instagram takipçi sayısı nasıl artırılır? Haberimizde…

Instagram’da ilk 1000 takipçiye ulaşmanızı sağlayacak 6 ipucu:

Instagram üzerinden popüler olup para kazanmaya başlayan kullanıcılar epey artış gösterdi. Artık pek çok kişi Instagram’da kişisel markasını yaratıp, insanların dikkatini çekiyor. Belirli bir kitleye sahip olduktan sonra ise zaten markalar tarafından keşfediliyorlar. Ama sıfırdan bir Instagram hesabı açarak da popüler olmak mümkün. Bunun için öncelikle ilk 1000 takipçiyi elde etmek biraz zor. İşte sizi Instagram’da ilk 1000 takipçiye ulaştıracak 6 ipucu:

1- Instagram hesabınızı herkese görünür yapın

Yeni açtığınız veya kullandığınız Instagram hesabınızın gizli olmadığından yani herkese görünür hesap olduğundan emin olun. Bu şekilde paylaştıklarınızı herkes görebilecek ve profilinizi beğeniyorlarsa takip edebilecekler.

Etkileşim almak ve Keşfet bölümüne düşme oranını artırmak için de hesabınızın gizli olmaması önemli. Hesabın gizliliğinizi kaldırmak için ise şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Profilinize girin ve ekranın sağ üstündeki yatay üç çizgiye tıklayın.
  • “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Ardından “Gizlilik” e basın.
  • “Hesap Gizliliği” kısmından gizliliğinizi kaldırın.

2- Doğru hashtagleri doğru yerde kullanın

Fotoğraflarınızın, hikayelerinizin ve IGTV videolarınızın altına hashtag yani konu ile ilgili olduğunu düşündüğünüz etiketleri ekleyin. Profilinize ve paylaştıklarınıza uygun hashtagler eklemek etkileşim almanızı hızlandıracaktır. Hemen belirtelim, hashtag ekleme işlemini çok fazla kullanmanız kafa karışıklığına yol açabileceği için aşırıya kaçmamakta yarar var.

3- Öne çıkan hikayeler ekleyin

İlgi çekici bir profil çoğunlukla ilgi görür. Güzel, düzenli bir profil ve renk uyumu sayesinde ınstagram takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Öne çıkarılan hikaye kısmındaki kapak fotoğraflarınızın özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

4- Instagram’da aktif olun

Ayrıca her gün olmasa bile 2-3 günde bir attığınız fotoğraflarda Instagram’ı aktif kullandığınızı göstermelisiniz. Çünkü aktif kullanılmayan hesaplar pek fazla ilgi görmez.

5- Takipçilerinizin seveceği çekilişler yapın

Çekiliş yapmak büyük oranda takipçi sayısını arttırır. Yüksek takipçi sayısına ulaşmış hesaplarda, çekiliş kazanmak oldukça zordur. Daha az takipçi sayısı olan hesaplara ise ilgi fazla olur. Çünkü kazanma oranı daha yüksek olur.

Çekilişe katılmak için beni takip et, yorumlara üç arkadaşını etiketle tarzında paylaşımlarla kısa zamanda bin takipçiye ulaşabilirsiniz. Vereceğiniz birkaç hediye, size takipçi kazandırabilir.

6- Takipçilerinizi değerli hissettirin

Yapılan yorumlara cevap vermemek, daha samimi ve gerçek görünmenize neden olacaktır. Saygı çerçevesinde yapılmış yorumlara cevap verip; bu yorumları beğenerek çok daha fazla yorum alabilirsiniz. Aldığınız yorum kadar, sizin de başka hesaplara yorum yapmanız etkileşiminizi yükseltecek ve takipçi sayınızı da artıracaktır.

Instagram’da fazla takipçiye ulaşmak için hedef kitlenizi belirlemeli ve istatistikleri kontrol etmelisiniz. Takipçilerinize uygun paylaşımlar yaparken, özgün olmanız gerekiyor. Fazla takipçiye ulaştığınızda, takipçilerinizi kaybetmemek için de ara ara çekilişler yapmaya devam edebilirsiniz. Böylece takipçilerinizi koruyabilir ve yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

Peki siz Instagram’da kaç takipçiye sahipsiniz? Instagram takipçi sayınızı ve etkileşim oranını artırmak için neler yapıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’dan Para Kazanma Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı