Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Tik tok canlı yayın açma özelliğini kullanabilmek için sahip olmanız gereken özellikler neler? Tiktokta nasıl canlı yayın yapılır?  Haberimizde...

Tiktok tüm dünyada oldukça popüler olan bir video paylaşım platformu. Tiktok’ta yer alan özellikler arasında ilgi görenlerden biri de tik tok canlı yayın açma özelliği.

Peki Tik tok canlı yayın açma özelliğini kullanabilmek için sahip olmanız gereken özellikler neler? Tiktokta nasıl canlı yayın yapılır?  Haberimizde…

Sosyal medya platformları üzerinden canlı yayın yapmak şu sıralar oldukça popüler. Hemen hemen pek çok plaftormda canlı yayın açılabiliyor. Son dönemin popüler sosyal medya platformlarından Tiktok’ta da canlı yayın yapabiliyorsunuz. Fakat bu özelliği kullanabilmek için bazı kriterler var.  Tiktok’ta canlı yayın yapabilmeniz için hesabınızın belli şartları sağlaması gerekiyor. Bu şartlar şunlar:

Tik tok canlı yayın açma şartları neler?

İlk olarak Tiktok hesabınıza bu özelliğin gelip gelmediğine bakın. Çünkü Tiktok canlı yayın açma şartlarından biri de takipçi sayınızın en az 1000’e ulaşmış olması. Tiktok’ta canlı yayın açabilmek için 16 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Hemen şu ayrıntıyı da paylaşalım: Tiktok’ta 13 yaşından küçükler kullanıcı olamıyorlar.

Ayrıca Tiktok’taki bir diğer özellik ise sanal hediyeler göndermek. 18 yaşından büyük olan kullanıcılar canlı yayın açtıklarında takipçileri onlara sanal hediyeler yollayabilir. Hatta bu hediyeleri canlı yayını açan kişi sonrasında gerçek paraya dönüştürebiliyor.

Hesabınız bu şartları sağlıyorsa Tik tok canlı yayın açma için önünüzde herhangi bir engel yok demektir. Şimdi Tiktokta nasıl canlı yayın yapılır, adım adım paylaşalım:

Tiktokta nasıl canlı yayın yapılır?

  • Öncelikle TikTok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Ekranın alt orta bölümünde bulunan “artı” işaretine dokunun.
  • Kaydetme seçeneğinin yanında bulunan “Canlı” düğmesine dokunun.
  • Canlı akışınızın başlığını girin ve ardından başlatmak için “Canlı Yayına Geç” e tıklayın

Eğer tüm aşamaları tek tek doğru bir şekilde uyguladıysanız ve hala canlı yayın açılmadıysa TikTok canlı yayın için yeterli gereksinimleri karşılamıyorsunuz demektir.

Peki siz Tiktok hesabına sahip misiniz? Tiktok’ta canlı yayın yaptınız mı? Yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • TikTok Hayat Kurtardı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı