Facebook'ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook'ta canlı yayına nasıl geçilir?


Son zamanlarda sosyal platformlar üzerinden yapılan canlı yayınlar epey popülerleşti. Youtube, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım platformlarından yapılan canlı yayınlara kullanıcıların ilgisi büyük oldu. Facebook’ta çok geçmeden canlı yayın özelliğini kullanıcılarına sundu. Peki Facebook canlı yayın nasıl yapılır? Canlı yayın açabilmek için belirli şartlar bulunuyor mu? İşte ipuçları…

Facebook canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook kullanıcıların pek çoğu canlı yayınları daha çok seviyor. Çünkü canlı yayınlar o anlık oluyor ve kesme kırpma gibi düzenlemeler yapılmadığı için daha samimi geliyor. Özellikle de içinde bulunduğumuz ve evde kaldığımız şu dönemlerde canlı yayın yapmak çok daha popüler hale geldi.

Ünlülerin, kişisel hesapların yanında markalarda belirli periyotlarla canlı yayın açarak, kendi reklamlarını yapıyorlar. Hatta bazen markalar yaptıkları yayınlarda influencarları konuk ediyorlar, eğlenceli oyunlarla ürünlerinin tanınırlığını artırıyorlar.

Facebook canlı yayın ilk başlarda sadece IOS kullanıcıları tarafından açılabiliyordu. Ancak daha sonra bu engel ortadan kaldırıldı ve isteyen her Facebook kullanıcısı canlı yayın açma hakkına sahip oldu.

Facebook  canlı yayın açmak oldukça basit. Bunun için neler yapmanız gerektiğini adım adım paylaşalım: Öncelikle Facebookuygulamasını cihazınızda açın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra anasayfanızın üstünde “Gönderi Oluştur” seçeneğine dokunun. Üç nokta simgesine tıkladıktan sonra “Canlı Video” yazan yere dokunun. Oluşturacağınız canlı yayın hakkında bilgilendirici not bırakmak isterseniz, düşüncelerinizi yazın. Alt tarafta yer alan “Canlı Yayına Geç”e basın.

Canlı yayına geçebilmeniz için öncelikle mikrofon ve kameraya erişim izni vermeniz gerekiyor. Eğer yayını bilgisayarınızdan yapacaksanız Google Chrome’u kullanmanız öneriliyor. Bu arada hemen belirtelim: Facebook canlı yayın yaparken süre kısıtı bulunuyor. Bilgisayarınızdan yapacağınız yayının zaman kısıtı 8 saat; mobil cihazınızdan yapacağınız yayınların süresi ise 4 saattir.

Ayrıca isterseniz başka kullanıcılar tarafından açılacak canlı yayınlara dair de bildirim alabilirsiniz. Sayfaya abone olarak , canlı yayın başlattığında anında haberdar olabilirsiniz

Peki Facebook canlı yayınlarına efekt nasıl ekleyebilirsiniz? Canlı yayın videolarınızın üzerine nasıl çizim yapabilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı