En Çok Kullanılan 10 Sosyal Medya Aracı!

Sosyal medya araçları sebebiyle en çok sevilen uygulamalar hangileri? Haberimizde...

Her geçen gün uygulama mağazalarına yeni sosyal medya uygulamaları ekleniyor. Ancak kullanıcıların en çok sevdiği ve kullandığı bazı sosyal medya araçları bulunuyor. Peki en iyi sosyal medya uygulamaları neler? En çok kullanılan 10 sosyal medya aracı, haberimizde…

Sosyal medya araçları ile ilgi çeken 10 uygulama:

Sosyal medya platformları günümüzde çok farklı amaçlar için kullanılıyor. Kimi özel kimi iş hayatımıza yön veriyor. Kimi kendimizi geliştiriyor; kimi sohbet etmemizi sağlıyor. Platformlar geliştirdikleri sosyal medya araçları sayesinde kitlelerini kaybetmiyorlar. İşte sosyal medya araçlarını geliştiren ve en çok kullanılan 10 sosyal medya uygulaması:

1- Telegram

Telegram, sürekli olarak müşteri tabanını büyüten bir mobil uygulama. 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Telegram’dan anlık olarak tıpkı Whatsapp gibi mesajlaşabiliyorsunuz. Hatta uygulama da 200 bin kişilik bir grup sohbeti bile açabiliyorsunuz. Telegram tabletinizden veya mobil üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

2- Linkedin

Linkedin tüm dünyadaki profesyoneller için en iyi sosyal medya uygulamalarından biri. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde işletmelerini ve kendi kariyer yolculuklarını paylaşabiliyorlar. Hatta yeni bir unvan kazanan kişileri tebrik bile edebiliyorlar.

Ayrıca pazarlama için bir sosyal medya uygulaması olarak kullanılabiliyor.  Linkedin kişiselleştirilmiş reklamlar gönderme, içeriğinizi artırma ve sitede reklam görüntüleme gibi işletmenizin reklamını yapma fırsatını da sunuyor.

3- Instagram

Instagram’ın artık dünyada her geçen dakika daha da artan milyonlarca kullanıcısı var. Instagram kullanıcılarına daha fazla ilgi göstermek için yeni sosyal medya araçları sunuyor; kendini sürekli yeniliyor. Videolar, canlı videolar, fotoğraflar ve hikayeler gibi çok çeşitli içerikleri paylaşmanıza imkan yaratıyor.

Son zamanlarda, uzun biçimli videoları desteklemek için IGTV’yi de başlatmıştı. Sadece kendinizi değil; markanızı da tanıtmak için, bir işletme profili de oluşturabiliyorsunuz. Hatta yayınlarınızın, görünümlerinizin, beğenilerinizin ve profilinizin zengin analizi de görebiliyorsunuz.

4- TikTok

TikTok, kısa müzik ve video paylaşımı için büyüyen bir sosyal medya uygulamasıdır. 2018’in ilk çeyreğinde Instagram, Facebook ve diğer ünlü sosyal medya uygulamalarını yenerek dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu. Kısa videolar için biraz Instagram’a benziyor.

Tiktok’ta kullanıcılar duvarlarında yayınlamadan önce 60 saniyeye kadar video kaydedebiliyorlar, düzenleyebiliyor, müzik ve özel efektler ekleyebiliyorlar.

5- Twitter

Twitter pek çok kullanıcı için üzerindeki yorgunlu attığı bazen de gündemi takip edip; içindekileri paylaştığı bir mecra. Gerçek zamanlı bilgiye ve dünyada olanlara vurgu yapması, bu sosyal ağ sitesini benzersiz ve diğer sosyal medya platformlarından farklı kılıyor.

Twitter aynı zamanda müşteri hizmetleri için de ideal bir sosyal medya platformu. Müşteri hizmetleri taleplerinin yüzde 80’inden fazlası Twitter’da sunuluyor.

6- Pinterest

Pinterest, mobil sosyal medya uygulamasında, görsel içeriğin ne kadar önemli olduğunu veya olabileceğini tüm dünyaya kanıtlayan uygulamalardan biri.  Aynı zamanda da büyük bir etki yaratan, aylık milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir uygulama..

Genellikle, Pinterest kullanıcıları yeni fikirler denemek için yeni fikirlerden ilham almayı seviyorlar. Pinterest’te markalar da kullanıyorlar. Bu mecra aracılığıyla tüketicilerin zihninde iz bırakıp; satın alma kararlarını etkileme ve şekillendirme fırsatı yakalıyorlar.

7- YouTube

Youtube, sosyal medya uygulaması olmanın yanı sıra, en iyi video akışı uygulamalarından biri. Müzikten filmlere ve kişisel videolara kadar pek çok farklı içerik Youtube’da bulunuyor.

En iyi sosyal medya uygulamaları listesinde en başlarda olan YouTube, aynı zamanda Google‘dan sonra en büyük ikinci arama motoru. Dolayısıyla, markanızı veya yaptığınız bir şeyi tanıtmak için de Youtube’u kullanabilirsiniz.

8- Tinder

Tinder uygulaması üzerinden kullanıcılar konumlarına en yakın kişilerle eşleştiriliyorlar.

Bu arkadaşlık uygulamasına kullanıcılar, Facebook hesaplarını kullanarak da giriş yapabiliyorlar. Ayrıca uygulamada Tinder Plus seçeneği de bulunuyor. Tinder Plus’ı seçerek, kullanıcılar sınırsız beğeniler yapabiliyorlar.

9- Viber

Viber, en hızlı  mesajlaşma uygulamalarından biri. Viber’in dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcılar ücretsiz olarak metin gönderebiliyorlar ve yüksek kaliteli kristal netliğinde telefon görüşmeleri yapabiliyorlar.

10- Tapebook

Tapebook kayıt yapabileceğiniz ve yalnızca kısa ses ve video “kasetleri” ile etkileşime girebileceğiniz bir uygulama. Arkadaşlarınızı arayarak sohbet kaydedebiliyor veya bir vlog ya da podcast yayınınız için ses kaydı başlatabiliyorsunuz. İnsanlar yeteneklerini, seyahat hikayelerini, podcast’leri, canlı müzikleri, şarkıları ve öğretim becerilerini bu platformdan paylaşıyorlar. Topluluğun etkileşime girmesi için bu kayıtlar TapeFeed’de yayınlanıyor.

Tapebook şu sıralar içerik oluşturucularının para kazanması üzerinde çalışıyor. Bu da ileride daha fazla ilgi çekmesine sebep olabilir.

Peki sizin favori sosyal medya uygulamanız ve kullandığınız sosyal medya araçları hangileri? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sosyal Medyada Başarılı Olmak için 5 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sahte Sosyal Medya Hesabı Nasıl Anlaşılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sosyal Medya Hesabınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı