Dikkat Çeken Instagram Hikayeleri için 6 İpucu!

Dikkat çekici Instagram hikayeleri oluşturmak için 6 pratik ipucu, haberimizde...

Instagram’da takipçi sayısını arttırmak isteyenlerin Instagram hikayelerini aktif bir şekilde kullanması gerekiyor. Spontane atılmış hikayelerin aksine tasarım yapılmış olan instagram hikayeleri daha çok ilgi görüyor. Peki Instagram hesabını büyütmek ve hikayelerinde ilgi çekmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken yol ne? İşte instagram stories için 6 pratik ipucu…

Dikkat çekici instagram hikayeleri nasıl yapılır?

Instagram stories yani Instagram hikayeler özelliği geliştirildiği ilk günden beri kullanıcılar tarafından severek kullanılıyor. Kullanıcılar Instagram gönderi paylaşmanın yerine hikaye paylaşmayı çok daha fazla tercih ediyorlar. Çünkü Instagram gönderileri takipçilerinizin ana sayfasına düşmeyebiliyor. Fakat genellikle çoğu Instagram kullanıcısı Instagram hikayelerine bakıyor. Bu yüzden pek çok kullanıcı dikkat çekici instagram hikayeleri oluşturarak Instagram’da organik bir büyüme elde edebiliyor. Instagram hikayeleri etkili bir şekilde kullanmak sanıldığı kadar zor değil. Dikkat çeken Instagram hikayeler oluşturmanız için size 6 pratik ipucunu adım adım aktaralım:

1- Tasarım uygulamalarını kullanın

Instagram hikayelere eklemek istediğiniz paylaşımı Canva, VSCO gibi uygulamalar üzerinden düzenleyebilirsiniz. Tasarım programlarını kullanmanız daha profesyonel bir imaj sergileyeceğinden instagram hikaye izlenme sayısınız da artabilir.

2- Hesabınızı Herkese Görünür Yapın

Hikaye düzenleme işleminiz bittikten sonra hikayenizi ister herkese açık olarak ister de yakın arkadaşlar hikayesi olarak paylaşabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Instagram’da takip ettiğiniz kullanıcılar arasından istediklerinizi yakın arkadaşlar listenize alabiliyorsunuz. Böylece sadece listeye eklediğiniz kişiler Instagram’da hikaye izleyebiliyorlar.

Hesabınızın açık olması da Instagram hikaye izleme sayınızın yükselmesini sağlayabilir. Böylece sizi takip etmeyen kişilere de ulaşabilirsiniz.

3- Müzik Ve Çıkartma Ekleme

Instagram’a bildiğiniz üzere kısa bir süre önce  hikayelerde müzik paylaşma özelliği geldi. Bu özellik sayesinde takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Instagram çıkartmaları eklemek de, Instagram hikayelerinizi güzelleştirmenin bir yoludur.

4- Doğru Hashtag kullanın

Instagram’da popüler olan her hashtagleri kullanmamanız önemli. Bu yüzden hedef kitlenizi en başından çok iyi belirleyerek, doğru Instagram hashtag yani etiketleri ile doğru kişilere ulaşabilirsiniz. Ancak şunu da mutlaka belirtelim: instagram stories yani Instagram hikayenizde kullanacağınız etiketle fotoğrafın aynı kompozisyona sahip olması gerekiyor.

instagram hikayeyi paylaşma dan önce doğru etiketi ekleyip eklemediğinizi kontrol edin. Bu arada paylaşımlarınızıda çok sayıda etiket kullanmamaya da özen gösterin.

5- Instagram Hikayeleri Öne Çıkarın

Takipçilerinizle alakalı instagramda hikaye izleme istatistiklerini görebiliyorsunuz. Çok görüntülenen ve sayfanızla içeriğinizin uyuştuğunu düşündüğünüz paylaşımları öne çıkanlara ekleyebilirsiniz. Hatta her bir öne çıkan için instagram stories Öne Çıkan Kapağı da tasarlayabilirsiniz.

6- Sizinle Aynı İçerikleri Paylaşan Kişilere Rakip Gözüyle Bakmayın

Instagram hikayelerinize benzer hikayeler ekleyen hesaplarla iletişim kurmakta fayda var. Hikayelere karşılıklı ekleme yapmanız, dikkatleri üzerinize çekmeniz için iyi bir yöntem.

Bahsettiğimiz bu ipuçlarını uygulayarak Instagram Hikayeler üzerinden Instagram görüntülenme sayınızı artırabilirsiniz.

Peki siz instagram hikayeleri aktif kullanıyor musunuz? Instagramda hikaye oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hikayelerde Dikkat Çeken Anketler Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Nur Kargılı

Sude Nur Kargılı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisiyim. Yazı yazmayı ve yönde ilerlemeyi çok istiyorum. Yazılarımı burada paylaşmaktan çok mutluyum. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/sudenur-kargili


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı