Uykunuzu Düzenleyen Mobil Uygulama!

Uyku sorununu hemen hemen hepimiz hayatımızın bir döneminde yaşamışızdır. Biraz depresif hissettiğimiz bir dönemde uyku tutmamış; jetlag olmuş ya da fizyolojik olarak uyumamızı engelleyecek problemlerle karşı karşıya kalmış olabiliriz. En nihayetinde, hepimiz biliyoruz ki bu “uyuyamama” ya da düzensiz, kalitesiz uyku çok da iyi hissettirmiyor. Yapılan birçok araştırmaya baktığımızda da mutlu, sağlıklı ve üretken olmanın yolu da düzenli uykudan geçiyor. Bu konuda dertli olanlar için güzel bir haberimiz var. Çünkü bir akıllı telefon uygulaması artık uykumuzu kontrol ediyor ve düzenlemeye yardımcı oluyor. Uygulamanın adı Go2Sleep. Bu akıllı telefon uygulaması; kendi kendimize düzenleyemediğimiz uykumuzu düzenlemek ve bize mutlu bir rutin sağlamayı amaçlıyor. İşte detaylar…

Uyku uygulaması Go2Sleep Nedir? Ne işe yarar?

Go2Sleep, oldukça yenilikçi ve tabiri caizse oyun kurallarını değiştirebilecek türden bir teknoloji. Bilimsel araştırmalar ve yapay zeka teknolojisinden yararlanarak tasarlanmış. Kusursuz bir gece uykusu çekip çekmediğinizi kontrol ediyor ve uyumanız gereken bu mükemmel gece uykusunu size sağlamayı hedefliyor.

Şu an uygulama indirdiğimiz marketlerde pek çok uyku uygulaması mevcut; ancak şunu söyleyebiliriz ki Go2Sleep’in çalışma prensibi, diğer uyku yardımcısı mobil uygulamalardan biraz farklı. Uyku yardımcı uygulamaların birçoğu, genel olarak bir meditasyon sistemine ya da gürültü engelleyici bazı sistemlere dayanıyor. Yani, başarı yüzdelerinin biraz belirsiz ve denedikleri yöntemlerin de biraz genelleyici ve yüzeysel olduğunu söyleyebiliriz. Go2Sleep ise çok daha kişisel bir süreçle kullanıcısının karşısına çıkıyor. Go2Sleep, uyku rutininizi, sizin bile bilmediğiniz pek çok ayrıntı ile, kişisel olarak değerlendiriyor. Bu rutininize uygun olan, gece boyunca daha iyi bir uyku çekmenizi sağlayan bazı özel tavsiyeler sunuyor.

Go2Sleep uygulaması nasıl kullanılıyor?

Go2Sleep uyku uygulamasını kullanabilmeniz için size bir aparat gönderiliyor. Bu aparat parmağınıza takılıyor ve sizi uyku süreciniz boyunca uygulamaya bağlıyor. Bu noktada şunu da hemen belirtelim: Bu aparat ile birlikte uyuyamayacağınızı düşünmeyin çünkü oldukça hafif olarak tasarlanmış; hatta parmağınıza taktıktan birkaç dakika sonrasında varlığını bile unutuyorsunuz.

Aparat ile kurulan bu bağlantı sayesinde mobil uygulamanız, siz uyurken kalp atış ritminiz gibi birçok ayrıntıyı takip ediyor ve değerlendiriyor. Ardından, sizi uykunuz sırasındaki durumunuz ve problemleriniz konusunda haberdar ediyor. Eğer bir sağlık problemi ihtimali varsa sizi ilgili bir hastaneye ya da doktora yönlendirebiliyor.

Uygulama edindiği bu bilgiler ile her gece uykunuzun sonunda, size bir uyku raporu da hazırlanıyor. Bu raporu daha sonra kontrol edilebilmesi için sisteme kaydediliyor.

Peki paylaşılan bu bilgiler ne kadar güvenli? Yapılan araştırmalar bu uygulamanın paylaştığı bilgilerin ve tavsiyelerin doğruluğu hakkında neler söylüyor? Uygulama ücretli mi kullanılabiliyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hüseyin Emre Almaz

Hüseyin Emre Almaz

MEF Üniversitesi, İşletme bölümü öğrencisi. Aynı zamanında vokalistlik ve öykü yazarlığı yapmaya çalışıyor. Kısacası, beyaz yaka olmamak için elinden geleni yapan nevi şahsına münhasır biri. Moblobi.com’da da dijital dünyayla ilgili bildiği şeyleri size aktarma gibi bir gayesi var. Köşesini takipte kalın! https://moblobi.com/author/emre-almaz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı