Seyahat Sevenlere Yardımcı Olacak 3 Uygulama!

Seyahat planlarınızda yardımcı olacak ve işinizi kolaylaştıracak en iyi 3 seyahat uygulaması, haberimizde...

Seyahat etmek her insanı mutlu eder. Pek çok insan aylarca o günün hayaliyle yaşıyor. Ama her ne kadar planlı programlı hareket etmiş olsanız da seyahatinizle ilgili bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu konuda yardımcı olacak ücretsiz seyahat uygulamaları mevcut. İşte seyahat planlarınızda yardımcı olacak ve işinizi kolaylaştıracak en iyi 3 seyahat uygulaması:

En iyi ücretsiz seyahat uygulamaları:

  •  Travel Phrasebook

Travel Phrasebook uygulaması yabancı bir ülkeye seyahat etmek isteyen kullanıcıların kurtarıcısı diyebiliriz. Uygulamayı yükledikten sonra hangi dil de kullanacağınızı seçmeniz gerekiyor. Travel Phrasebook uygulamasında İngilizce, Almanca, Türkçe, Fransızca, İtalyanca, Yunanca, Hollandaca, Çince, Japonca, Korece, Rusça, İspanyolca, Portekizce, Tayca, Arapça, Vietnamca, Endonezyaca ve Hintçe olmak üzere 18 dil seçeneği mevcut.

Uygulamada genel kalıplar, deyimler, günlük hayattaki konuşmalara yer verilmiş. Ayrıca Travel Phrasebook uygulamasında kelimelerin teleffuzları da bulunuyor. Telaffuzlar ana dili olan kişiler tarafından kaydedilmiş. Kelimeleri doğru okunuşlarıyla öğrenmek için ifadeye dokunuyorsunuz ve uygulama yüksek sesle size telaffuz ediyor. Eğer çok hızlı telaffuz ediyorsa ve anlamakta zorlanıyorsanız buna da bir çözüm düşünülmüş. Uygulamadaki salyangoz simgesine bastığınızda kelime telaffuzlarını çok daha yavaş okuyabiliyor.

Uygulama Android ve IOS kullanıcıları tarafından ilgili uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde yüklenebiliyor.

  •  AroundMe

AroundMe uygulaması bulunduğunuz yere en yakın eczane, benzin istasyonu, restoran, market, sinema, hastane kategorisindeki tüm işletmelerin listesini hızlıca yapıyor. Böylece bilmediğiniz yerlere seyahat ettiğinizde işinizi kolaylaştırıyor.

AroundMe uygulamasında listelenen yerleri harita üzerinde  görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca işletmelere ait konum gibi bilgileri arkadaşlarınıza e-posta ile de gönderebiliyorsunuz.

  •  Airbnb

Seyahate çıkmadan önce ilk planladığımız şeylerden biri kalacağımız yer yani konaklama ihtiyacı oluyor. Kimi zaman ise oteller pahalı olabiliyor veya özellikle uzun süre kalacaksanız istenilen rahatlığı vermeyebiliyor. Bu durumda en iyi tercih ev kiralamak oluyor. Airbnb uygulaması ile ev kiralayabiliyorsunuz. Hatta kendi evinizi kiralayarak para da kazanabiliyorsunuz.

Uygulamada 200’e yakın ülkede bulunan kiralık dairelere ulaşabilirsiniz. Ev sahibiyseniz listenizi müsait olduğunuz zamana göre güncelleyebilirsiniz. Herhangi bir durumda ev sahibiniz veya kiracınızla iletişime geçebilirsiniz.

Tanımadığınız birinin sizin evinizde kalması veya hiç tanımadığınız birinin evinde konaklama sizin için endişe verici ise; uygulama bunu da düşünmüş. Airbnb uygulamasında rezervasyon yapabilmek için resmi kimliğiniz isteniyor. Böylece kişilerin gerçekliği de teyit edilmiş oluyor. Ayrıca kişilerin geçmiş seyahatleriyle alakalı değerlendirmelerini de görebiliyorsunuz.

Eğer uygulama aracılığıyla evinizi kiraladıysanız; evinizde konaklayan kişilerin sizin ev kurallarınıza uyması bekleniyor. Diyelim ki evinizde bir şeyler ters gitti ve bir eşyanız zarar gördü. Bunun için Ev Sahibi Koruma Sigortası’ndan yararlanabiliyorsunuz. Ev sahipleri için her rezervasyonda 1.000.000 ABD Doları değerinde mülk hasarına kadar ücretsiz koruma sağlanıyor.

Uygulama, hem IOS hem de Android kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Peki siz ücretsiz seyahat uygulamaları kullanıyor musunuz? Seyahat sırasında en çok kullandığınız uygulama hangisi? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tatilde Elektronik Cihazlarınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tatilde Yanınıza Almanız Gereken Teknolojik Cihazlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tatilde Gözetleme Cihazlarına Dikkat!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı