Tatilde Yanınıza Almanız Gereken Teknolojik Cihazlar!

Tatile kafa dinlemek için gidiyoruz ama tatil boyunca teknolojik cihazlar her zaman elimizin altında oluyor ve  tatil boyunca onlardan bir türlü uzak duramıyoruz. Yıl içinde hiç çekmediğimiz sayıda fotoğraf çekip sosyal medyamızda paylaşıyoruz. Elbette bu durumda telefonlarımızın şarjları da çabucak bitiyor. Günde pek çok defa doldurmak zorunda kalıyoruz. İstatistiklere bakacak olursak tatilde fotoğraf paylaşan ülkelerde 2.sırada yer alıyoruz. Tatili boyunca kafa dinlemeyi seçip, teknolojiden uzak tatil geçirenlerin oranı ise yalnızca yüzde 11. Bu oran gösteriyor ki teknoloji her anımıza nüfuz etmiş, hatta tatillerimizi bile ele geçirmiş durumda. Teknolojiyi bu kadar yoğun kullandığımız tatil dönemlerimizde de bize teknolojik anlamda yardımcı pek çok ürün geliştiriliyor. İşte tatile giderken yanınıza almanız gereken teknolojik cihazlar dan bazıları….

Tatil Yaparken Yanınızda Bulundurabileceğiniz Teknolojik Cihazlar

  • USB Kablo

USB kablo, hiç şüphesiz ki sosyal medya, mesajlaşma uygulamaları, biraz da internette gezineyim derken yoğun telefon kullanımımızda sürekli şarjı bitecek telefonunuzu yeniden şarj etmeniz için gereken ve yanınıza almayı unutmamanız gereken en önemli teknolojik cihazlar ın başında geliyor. Tatilde USB kablo sayesinde telefonunuzu şarj edebileceğiniz gibi; fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarabileceksiniz. Bu sebeple tatile giderken yanınıza bir usb kablo bulundurmanızı tavsiye edebiliriz.

  • Powerbank

Elektronik cihazlarla aşırı vakit geçiriyoruz. Bu sebeple de onları gün içerisinde 3 -4 kez şarj etme ihtiyacı duyuyoruz. Kimi zaman ise bulunduğumuz ortamlar veya sürekli mobil olmamızdan ötürü telefonumuzu sabit bir prizde şarj etme şansı bulamıyoruz. Bu sorunu çözebilmek için ise birçoğumuz çoğunlukla kutu şeklinde olan şarj edici cihazlar yani powerbank kullanıyoruz. Bu cihazlar sürekli mobil ya da bir priz bulamayacağınız tatilinizde size şarj konusunda büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple tatile giderken yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ancak hemen hatırlatalım: Yanınıza alacağınız powerbanki seçerken batarya kapasitesini mutlaka dikkate alın.

  • Akıllı Baskül

Dünya üzerinde kilo diye bir kavram olmasaydı bile biz yine kiloluyuz diye yakınırdık. Kilo deyince en zayıfımız bile endişeleniyoruz. Sürekli tartıya çıkıyoruz. Tatil de tartı aramak derdiyle uğraşmamak için yanınıza akıllı bluetooth baskülünüzü almayı unutmayın.

  • Gürültü Önleyici Kulaklık

Siz tatile huzur bulmaya gelmiş olabilirsiniz. Ama çevrenizdeki insanlar canınızı sıkabilir.Gürültüden tatiliniz zehir olabilir. Yanınıza alacağınız gürültüyü önleyen kulaklık sayesinde müziğin keyfine varacaksınız. Ancak şunu hemen hatırlatalım ki: Piyasadaki birçok kulaklık işitme hasarına yol açabiliyor ses kalitesine dikkat ederek satın almalısınız.

Tatil Sırasında Kolaylık Sağlayacak Araç İçi Cihazlar

Tatilde bazı araç içi cihazlar da kullanabilirsiniz. İşte tatilde işinizi kolaylaştıracak ve yanınızda taşıyabileceğiniz araç içi teknolojik cihazlardan bazıları:

  • Kamera:

Dinlenme tesisinizde durdunuz arabanızı park ettiniz. Ama aklınızda ya arabam zarar görürse diye düşünceler oluştu. Çünkü hiç bilmediğiniz yerdesiniz. Arabanızda bulunacak bu kamerayla güvenli bir şekilde seyahat yapabilirsiniz. Bu sebeple de tatile giderken yanınıza alabileceğiniz cihazlar arasına kamerayı da ekleyebilirsiniz.

  • Şarj Cihazı:

Navigasyonu kullanıyorsanız müzik dinliyorsanız genellikle şarjınız bu yoğunluğa çok dayanmaz. Bu sebeple eğer tatile giderken aracınızda da şarj cihazı bulundurursanız büyük bir dertten kurtulacaksınız.

Peki tatilde aracınız kaybolursa ya da park ettiğiniz yerde yoksa hangi teknolojik cihazdan faydalanarak aracınızı bulabilirsiniz? Tatilde sinema izlemek isterseniz size hangi teknolojik ve taşınabilir cihaz bir sinema keyfi yaşatabilir? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı