Takip Edebileceğiniz 8 Pinterest Panosu!

Pinterest'te takip edebileceğiniz 8 ilginç teknoloji panosu; haberimizde...

Paylaşım platformlarından biri olan Pinterest uygulamasında binlerce görsel var. Bu görseller uygulamada ilgi alanlarına göre kategorilendirilmiş panolarda yer alıyor.  Bu panolardan biri de teknoloji. Teknoloji sevenler için ilham kaynağı olabilecek binlerce Pinterest pano var. İşte teknoloji meraklıları için takip edilebilecek 8 ilginç Pinterest panosu…

Takip edebileceğiniz 8 Pinterest panosu:

Pinterest uygulamasında ilgi çekici pek çok görsel var. Bu görselleri arka plan olarak kullanabileceğiniz gibi güzel işler ortaya çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Teknoloji sevenler veya teknoloji ile ilgilenenler için de ilginç Pinterest panoları mevcut.

Bilmeyenler için öncelikle hemen belirtelim: Pinterest görsellerin, fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal ağ. Geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler olsa da şimdilerde özellikle Instagram ile birlikte popüleritesini eskisi kadar sürdürmüyor. Ancak yine de özellikle görsel ve fotoğraf meraklılarının; ayrıca işlerinde kullanmak için güzel fotoğraflar veya arka plan resmi arayanların halen uğrak noktası. Ayrıca insanları fotoğraflarını kategorize edip saklamak için de bu mecrayı sıkça kullanıyorlar.

Pinterest’te siteye yüklenen her fotoğraf veya görsel için “pinlemek” kavramı kullanılıyor. Yani siz aslında siteye bir fotoğraf yüklediğinizde yani astığınızda onu pinlemiş oluyorsunuz. Bu pinlerin yani yüklenen fotoğrafların olduğu alana da “Pano” adı veriliyor. Elbette ki Pinterest panoları belli kategorilerde oluyor. Yani pinlenen her fotoğraf ilgili kategorideki panoda yer alıyor. Bu panolardan biri de teknoloji. Yani teknoloji alanında da pek çok ilgili çekici fotoğraf ve görsel Pinterest’teki teknoloji panolarında yer alıyor. İşte bu panolardan bazıları:

1- Dezeen – Robotlar

Dezeen dergisinin Robotlar panosunda insanların yardımına koşan birçok robotla karşılaşabilirsiniz. Örneğin burada sizin için eşyalarınızı taşıyan robotları sergileyen ilginç bir pano bulabilirsiniz.

2- NASA – Uzay Teknolojisi

NASA ’nın Pinterest panosundan Güneş sisteminin fotoğraflarını, uzay ajansının arkasındaki insanları  ve dünyada yapılmış teknoloji projelerini keşfedebilirsiniz.

3- Robotik kodlama etkinlikleri

Robotik kodlama etkinlikleri, ilkokul öğrencileri için robotik kodlama örneklerinin yer aldığı bir pano.

4- Techmama

Beth Blecherman, ebeveynlik ve aile temalı bir teknoloji blogu olan Techmamas.com’un kurucusu. Beth Blecherman’ın birçok panosu var.

5- Fikirler

Fikirler Panosundaki pimler teknoloji yardımıyla hayal gücü ve yaratıcılığı birleştirerek yeni fikirler sunuyor. Kağıttan çalar saat gibi ilginç birçok teknoloji projelerine ilham olabilir.

6- Robot Illustrations

Robot Illustrations, Robot dünyasının sevimli hallerini resmeden bir pano.

7- Domino – Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Domino, minicik alanlardan oluşmuş ofis dekorasyonu için bakılması gereken bir Pinterest panosu. Evlerinde minik işyerleri kuran kişiler için fikir oluşturabilir.

8- Uncrate – Arabalar

Arabalar panosu günlük hayatta göremeyeceğiniz teknolojideki araçlardan oluşuyor. 3D baskılı Lamborghini gibi hayranlık uyandıran birçok araba bu panoda bulunuyor.

Peki siz Pinterest de hangi teknoloji panolarını takip ediyorsunuz? Siz hangi panoları önerirsiniz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz. 

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tesla’nın Dönüm Noktası Sayılan 10 İlginç An!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İnternetin En Gizemli Şarkısı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Okumaktan Sıkılmayacağınız Teknoloji Kitapları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı