Okumaktan Sıkılmayacağınız Teknoloji Kitapları! - Moblobi.com
Yaşam

Okumaktan Sıkılmayacağınız Teknoloji Kitapları!

Herkesin anlayabileceği ve mutlaka okumanız gereken teknoloji kitapları...


Teknoloji ve dijitalin hayatımızın neredeyse her noktasını şekillendirdiğini, bizleri yönlendirdiğini biliyoruz. Teknolojiye duyulan ilgi her geçen gün artıyor ve teknolojinin çağımızdaki etkisi de daha net görülüyor. Teknoloji ve dijital dünyayı takip etmek konusunda ise bize yardımcı olabilecek internet siteleri, kitaplar, dergiler gibi pekçok kaynak var.

Okumanız gereken teknoloji kitapları:

Özellikle kitap okumayı sevenlerin yararlanabileceği ün kazanmış teknoloji kitapları bulunuyor. İşte teknoloji üzerine okuyabileceğiniz kitaplardan bazıları…

  • Super Pumped – Mıke Isaac

Teknolojinin sürekli değiştiğine tanık oluyoruz ve yenilikçi fikirleri internet sitelerinde, kitaplarda, dergilerde görüyoruz. Mike Isaac tarafından yazılan Super Pumped isimli teknoloji kitabı ise hayatımıza yenilik getiren Uber‘in yükseliş ve düşüşlerini konu alıyor. Uberile ilgili birçok detayı haberlerden takip ediyor olsak da söz konusu kitapta çok daha detaylı incelemeler bulunuyor. Yıllardır Uber ile ilgili binlerce istatistiği rapor eden Mike Isaac, ayrıca Super Pumped adlı kitabında Uberçalışanlarının röportajlarına da yer vermiş.

  • Sandworm – Andy Greenberg

Günümüz teknoloji ve dijital çağında en büyük tehlikeler arasında güvenliği tehdit eden siber saldırılar gösteriliyor. Andy Greenberg tarafından yazılan Sandwormkitabı da üzerine çok az kitap yazılmış olan bu siber saldırı konusunu temel alıyor. Kitapta dünyada yıkıcı bir etki bırakan siber saldırı hikayesi anlatılıyor. Bir dedektif hikayesinin anlatıldığı bu kitapta Sandwormise siber saldırıdan sonra ün kazanmış olan hacker grubunun adını temsil ediyor.

  • Goliath – Matt Stoller

Matt Stoller tarafından kaleme alınan Goliathkitabı, ilk bakışta zorlayıcı ve yoğun bir kitap olarak görünse de mutlaka okunması gereken bir kitap. Söz konusu kitapta Matt Stoller, ABD’deki antitröst tarihi ele alıyor. Amerikan politik ekonomisini anlamak için oldukça faydalı olacak bu kitapta ekonomik gücün nasıl yaratıldığı, nasıl dağıtıldığı ve nasıl bozulduğu ile ilgili detaylar yer alıyor. Tüketimciliğin Amerika siyasetine etkisine yer veren Goliath, özellikle de günümüzde yoğun olarak kapitalizmin sorgulanması sebebiyle ilgi çekiyor.

Peki dijitalleşme çağının insan davranışları üzerindeki kontrol etkisini; şirketlerin nasıl zenginleştiğini; teknoloji dünyasındaki Amerikan algı ve beyin operasyonlarının derinliklerini; dijitale direniş gösterip hiçbirşey yapmamayı seçenleri bekleyenleri anlatan kitaplar hangileri? Teknoloji kitaplarından mutlaka okumanız gerekenler haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı