Spotify'da Arkadaşınızla Ortak Müzik Dinleyebilirsiniz! - Moblobi.com
İnternet

Spotify’da Arkadaşınızla Ortak Müzik Dinleyebilirsiniz!


Teknolojinin bize sunduğu imkanlar sayesinde de birçok platform üzerinden müzik indirebiliyor ve dinleyebiliyoruz. Müzik dinlemek için genellikle Youtubegibi video mecralarının yanırısa Spotify gibi müzik uygulamalarını tercih ediyoruz. Ancak kullanıcılar Youtubegibi video platformlarının çok fazla internetharcaması sebebiyle genellikle müzik uygulamalarını kullanmaya başladılar. Müzik uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri ise Spotify. Popüler müzik uygulaması yaptığı son güncellemeyle ise sevdiğiniz şarkıları artık arkadaşınız ile birlikte dinleme imkanı sunmaya başladı. Bu yeni özelliğe göre arkadaşlarınızla kendinize liste oluşturabilir, müzik dinleyebilirsiniz. İşte detaylar…

Spotify ‘da arkadaşınız ile ortak nasıl müzik dinleyebilirsiniz?

Online müzik dinleme, indirme hizmeti veren Spotify 2008 yılından itibaren birçok ülkede kullanılan bir platform. Popüler müzik uygulaması içerisinde size ücretsiz olarak istediğiniz müziği dinleme imkanı sağlıyor. Bu arada bilmeyen için hemen not olarak söyleyelim: Uygulama içerisinden sanatçı, album adı, müzik tarzı gibi birçok kategoride arama yaparak istediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Uygulamayı hem iOS hem de Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Uygulamaya üye olduktan sonra Ayarlar kısmında yer alan Facebook ile sekronize et özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Böylece Facebook uygulamasını kullanan arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini öğrenebilirsiniz. Ekranda sol üstte yer alan Menu kısmından Göz At bölümününe girerek de en çok dinlenen listelere pop, rock, caz tarzında müzik türlerine ulaşabilirsiniz. Uygulama içerisinde kendinize özel çalma listesi oluşturabilir, listeye kaydettiğiniz şarkıları internetiniz olmadan da çevrimdışı olsanız bile kesintisiz bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Spotify, bireysel olarak istediğimiz müziğe erişim sağlamanın yanısıra şimdi arkadaşlarımız ile birlikte de etkileşim haline girmemize izin veriyor olacak. Eğer sizin gibi müzik dinlemeyi seven arkadaşlarınız varsa onlarla birlikte sevdiğiniz şarkıları dinleyebiliyor olacaksınız. Spotify’nin geliştirdiği bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, onlarla ortak çalma listesi oluşturabilirsiniz.

Peki Spotify’ın arkadaşınız ile bağlantı kurarak birlikte müzik dinlemenizi ve liste oluşturmanızı sağlayan bu yeni özelliğini nasıl kullanmaya başlayabilirsiniz? Spotify bu özellik ile neyi amaçlıyor? Detayla haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı