Facebook’un Arkadaşlık Uygulaması: Facebook Dating!

Popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, uzun zamandır popüleritesini kaybetmemek için çalışmalarda bulunuyor. Gelişimini sürdüren Facebook‘un son adımı ise arkadaşlık uygulaması olan Facebook Dating ‘i kullanıma sunmak oldu. Facebook’un arkadaşlık uygulaması ile ilgili işte detaylar…

Sosyal medya kullanımının artması fotoğraf ve video paylaşma platformlarının sayısını artırdığı gibi arkadaş bulma uygulamalarını da çeşitlendirmeye devam ediyor. Arkadaş bulma uygulamaları arasında yer alan Tinder , 60 milyondan fazla kullanıcısı ile en popüler arkadaşlık platformu olarak biliniyor. Facebook da arkadaşlık uygulaması geliştirdiğini yaklaşık bir yıl önce duyurmuştu. Tinder ‘a rakip olmak için bir adım atan Facebook, geçtiğimiz haftalarda Facebook Dating isimli arkadaşlık uygulamasını yayınladı.

Facebook Dating arkadaşlık uygulaması ile ile neler yapılabilecek?

Facebook’un yeni arkadaşlık uygulaması Facebook Dating insanların birbirlerinin profillerini inceleyerek arkadaşlık kurabileceği dijital bir ortam. Uygulama tıpkı Tinder da olduğu gibi arkadaş edinme, beğenilen kişilerle eşleşme ve buluşma gibi amaçlara hizmet ediyor. Ancak kullanım şekli Tinder ‘dakinden biraz farklı.

Tinder ‘a benzer şekilde kullanıcı profillerini sağa ya da sola kaydırma gibi özellikler bu uygulamada da bulunuyor. Bunun dışında Facebook Dating‘de beğenilen kullanıcılara yorum ya da beğeni yaparak bunu bildirebiliyorsunuz.

Platformdaki en temel özelliklerden biri ise Instagram ve Facebook profillerinizi platforma ekleyebiliyor olmanız. Yani bu arkadaşlık uygulamasında Facebook‘da paylaştığınız gönderilere veya Instagram’da paylaştığınız hikayelere yer verebiliyorsunuz.

Facebook’un arkadaşlık uygulaması olan Facebook Dating profilinizde yer alan bilgilere ve ilgi alanlarınıza göre sizi başkalarıyla da eşleştiriyor. Uygulamanın en beğenilen özelliklerinden biri ise eşleşebileceğiniz insanları filtreleme özelliğinin bulunması. Yani isterseniz yalnızca arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla eşleşme sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca Screet Crush özelliği sayesinde hoşlandığınız ve konuşmak istediğiniz kişileri özel listenize ekleyebiliyorsunuz.

Peki Facebook’un Facebook Dating ile en büyük amacı ne? Bu uygulamayı kullanabilmek için hangi yaş aralığında olmak gerekiyor? Sitemin güvenilir olmasını sağlayan özellikler neler? Yeni arkadaşlık uygulaması kullanımda mı? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı