Instagram'da Yaratıcı Filtreler Nasıl Yapılır? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’da Yaratıcı Filtreler Nasıl Yapılır?


Instagramgün içerisinde defalarca kez baktığımız ve şu sıralar da pek çoğumuzun en çok sevdiği sosyal medya uygulaması. Herkes bu platformda olunca ve gün içerisinde yüzlerce paylaşım yapılınca elbette aralarından fark edilmek için biraz yaratıcı olmak gerekiyor. Bunun için Instagram’ın artırılmış gerçeklik uygulamalarını kullabilirsiniz. Peki bu uygulama ile neler mi yapabilirsiniz. İşte ilham verici bazı öneriler…

Yaratıcı Instagram artırılmış gerçeklik filtresi önerileri neler?

Telefonlarımızı elimizden düşürmüyoruz; hatta telefon kameralarımızı her anımızı ölümsüzleştirmek için kullanıyoruz. Ölümsüzleştirdiğimiz çoğu anımızı da Instagram’dan takipçilerimizle paylaşıyoruz. Instagram uygulamasının storyyani hikayelerbölümünde yaptığımız paylaşımlar çoğu zaman takipçilerimizi eğlendirdiği kadar bizi de eğlendiriyor. Şimdi bu eğlenceli storyler yani eğlenceli Instagramhikayepaylaşımları bir adım daha öteye taşınıyor. Çünkü artırılmış gerçeklik uygulamaları ile Instagramhikayelerinde farklılık yaratabileceğiniz ve eğlencenin dozunu yükseltebileceğiniz yaratıcı çalışmalar yapmanızı sağlıyor. Sizin için bu yaratıcı artırılmış gerçeklik uygulamalarından örnek ve ilham olması adına birkaç tane derledik. Yaratıcı Instagramhikayesi oluşturmak için bu başarılı artırılmış gerçeklik örneklerine bir göz atabilirsiniz.

1.@danmollervfx ve ’Jackie’’

Hem cesur hem de göz kırpan cinsten eğlenceli artırılmış gerçeklikhikayeleri arıyorsanız bu hesaba bir göz atabilirsiniz. En ikonik olan çalışması ise Jackie!

  1. @basphi ve ’no.mango’’

Görsel tasarım ve hareketli görseller konusunda başarılı bir kariyere sahip olan Philipp Basler popüler Instagramfiltreleri oluşturmak için çizimlerini ve arttırılmış gerçeklik sevgisini bir araya getiriyor. En popüler ve sevilen filtre tasarımı ise ‘’no.mango’’!

  1. @martinamartian ve “Full bloom”

‘Çiçekleri çok seviyorsanız, ekranda başınızın üzerinde çiçekler dolaşsın, uçuş uçuş pembe pembe çiçekler dönsün istiyorsanız; Sydney doğumlu olan ve sanatçılığının yanında tasarımcılığını konuşturan Martina Martian arttırılmış gerçeklik tasarımlarına göz atabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de büyüleyici tasarımlar arasından en beğenilen artırılmış gerçeklik tasarımı ise ‘’Full Bloom’’!

Peki 90’lı yılların oyunlarını hatırlatan efektler kullanmak isterseniz hangi filtre size göre? Instagram’ın en yaratıcı artırılmış gerçeklik filtreleri nerelerde? Bir taç filtresi uygulamak istiyorsanız bunu en çok tercih edilen hangi filtre ile uygulayabilirsiniz? Yaratıcı artırılmış gerçeklik filtreleri haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı