Linkedin’de Hashtag Nasıl Kullanılmalı?

Linkedin’de hashtag yani etiketleri kullanırken nelere dikkat edilmeli? Linkedin'de hashtag nasıl takip edilir? İpuçları, haberimizde...

Hashtag yani etiketler, sosyal medya platformlarının neredeyse hepsinde karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar hashtag kullanarak paylaşımlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabiliyorlar. Hem sayfa içeriğine hem de yer aldıkları sosyal medya platformuna göre hashtag kullanımı elbette ki değişkenlik gösteriyor.

Pek çoğumuz hashtag kavramını daha çok Twitter ile birlikte tanıdı. Son zamanlarda ise Linkedin’de öne çıkmaya başladı. Kullanıcılar, Linkedin’de etiketleri etkili bir şekilde kullanarak kariyer fırsatları yakalayabiliyorlar. Peki Linkedin’de hashtag kullanırken nelere dikkat edilmeli? Linkedin’de hashtag nasıl takip edilir? İpuçları, haberimizde…

Linkedin’de hashtag kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Hashtag nedir bilmeyenler için kısaca açıklayalım: Hashtag, sosyal medya platformlarında gördüğünüz # işaretiyle paylaşılan etiketlerdir. Kullanıcılar # işaretini kullanarak konuyla ilgi duyan kişileri kendilerine çekip, takipçi ya da müşteri kazanabilirler. Bağlantıların beğeni sayısından daha önemli olduğu Linkedin’de, etiketleri doğru kullanarak dijital ayak izinizi genişletebilirsiniz. Linkedin’de hashtag nasıl kullanılır, 5 ipucunu listeleyelim:

1- Profilinizde yer verin

Linkedin profilinizde abartıya kaçmadan diğer kullanıcıların sizi keşfetmesini sağlayacak ilgi alanınız veya becerileriniz ile alakalı hashtagler ekleyebilirsiniz.

2- Marka hesabınızda kullanın

Linkedin’de kendi kimliğinize ait hesap açabileceğiniz gibi kişiler isterlerse markalarına ait işletme hesabı da açabiliyorlar. Linkedin şirket hesabınızın hakkında kısmında, yaptığınız işlerle alakalı etiketler kullanabilirsiniz.  Böylece markanız daha geniş bir kitleye ulaşır ve dijitalde daha görünür hale gelebilirsiniz.

3- Yorumlarınızda kullanın

Linkedin’de diğer kullanıcıların gönderilerinin altına yorum bırakmak Linkedin dünyasında keşfedilmenizi sağlar. Yorumlarda ilgili etiketleri kullanırsanız daha çok kişinin sizi görmesini sağlayabilir ve bağlantılarınızı artırabilirsiniz. Diyelim ki #dijitalpazarlama yazarsanız, dijital pazarlamayla ilgi içerikler, bu alanda uzman kişilere ulaşmanız oldukça kolaylaşacaktır.

4- Makalelerde kullanın

Google’a hakkınızda düşen her şey sizin ne bildiğinizi gösteriyor. Kişiler de sizi artık Google’da aratıyor böylece sizi daha yakından tanımış oluyorlar. Bildiğiniz üzere Linkedin’de kullanıcılar makale yayınlayabiliyorlar. Ancak yayınlanan her yazının profesyonelliğiniz hakkında bir belge olduğunu düşünerek hareket etmeyi unutmayın. Çalıştığınız işte kariyer hedefleyen kişilere tavsiyelerde bulunduğunuz veya ilgi alanınızdaki konular hakkında edindiğiniz bilgi ve haberlerden oluşturduğunuz makaleler yayınlayabilirsiniz. Makalelerinizde etiketler kullanarak kitlenizi genişletebilirsiniz.

5- Popüler hashtagleri takip edin

Linkedin’de etiket kullanırken; size gündemle alakalı olanları önerilecektir. Böylece popüler etiketleri takip ederek olaylardan haberdar olabilirsiniz.

Linkedin’de hashtag nasıl takip edilir?

Linkedin’de ana sayfanıza düşen etiketleri takip etmek için yanında yer alan “takip et” butonuna tıklamanız yeterli. Eğer önünüze daha önce düşmeyen ama takip etmek istediğiniz bir konu etiketi varsa arama çubuğuna yazarak ilgili etikete gidip, takip edebilirsiniz.

Takip ettiğiniz hashtagleri görmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Adım adım aktaralım:

  • Linkedin uygulamasına gidin
  • Sol üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın
  • Açılan sayfada takip ettiğiniz hashtag yani etiketleri göreceksiniz.

Peki siz Linkedin’de hashtag kullanırken nelere dikkate ediyorsunuz? Daha çok hangi etiketleri kullanıyorsunuz? Yorumlara yazınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Dikkat Çeken Linkedin Profili için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Linkedin Learning Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı