Instagram Takipçilerinizi Nasıl Arttırabilirsiniz?

Instagram’da 500 milyondan fazla kullanıcı var. Dolayısıyla Instagram, doğal olarak herkesin takip edilmesi ve ün kazanması için doğru bir yer. Ancak, uygulamada sadık bir takipçi kitlesi oluşturmak kolay bir iş değil. Peki Instagram’da takipçi sayısı nasıl arttırılır? İşte ipuçları…

Instagram takipçi sayınızı arttırmak için ipuçları:

Instagram’da takipçi edinmenin elbette birçok yöntemi var. Ancak hemen belirtelim ki takipçi satın almak veya bot kullanmak gibi yöntemler doğru yöntemler değil. Çünkü Instagram gerçek dışı aktiviteleri tespit ederek kaldırabiliyor. Bu gibi etik olmayan yöntemler, takipçi sayınızı kısa bir süre için artırsa da; size uzun vadede bir katkı sağlamaz. Çünkü bu sahte takipçiler, paylaştığınız linklere gitmeyecek, paylaşımlarınızı beğenmeyecek, kısacası etkileşim yaratmayacaktır.

Instagram’da takipçierinizi arttırmak için öncelikle amacınız, markanızı gerçekten önemseyen ve onunla ilgilenen gerçek insanları takip etmek ve organik bir izleyici kitlesi oluşturmaya odaklanmak olmalıdır. Bu hedeflediğiniz kişilere ulaşmak ve daha fazla takipçi yaratmak için bazı ipuçlarını sizin için listeledik:

1- Profilinizi doğru oluşturun:

Kullanıcılar sizi takip etmeden önce elbette ki profiliniz ile ilgileneceklerdir. Bu sebeple profilinize baktıklarında; kim olduğunuz ve neler paylaştığınıza dair net bir bilgi edinmeleri önemlidir. Doğru profil oluşturmak için aşağıdaki püf noktalarından yararlanabilirsiniz:

Ad: En fazla 30 karakter olabilir. Dilerseniz kendi adınızı kullanabilir veya bir nick name oluşturabilirsiniz. Hatta Instagram aramalarından faydalanmak isterseniz, bir anahtar kelime de ekleyebilirsiniz. Bunun için isterseniz buraya tıklayarak “En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?” yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kullanıcı adı: Instagram kullanıcı adınızın mümkünse diğer sosyal medya hesaplarınız ile aynı olmasını sağlayın. Çünkü bu diğer platformlardaki takipçilerinizin sizi Instagram‘da da kolayca bulmasını sağlayacaktır.

Web sitesi: Eğer bir bloğunuz veya web siteniz varsa buraya ekleyebilirsiniz. Çünkü bildiğiniz üzere Instagram belirli bir takipçi adedine (10.000 takipçi) sahip değileniz link vermenize izin vermiyor. Bu sebeple Instagram‘da bağlantı ekleyebileceğiniz tek yer bu alan. Burada ilgili bağlantınıza yer verirseniz. Paylaşımlarınızda ilgili linkin profilinizde olduğunuz söyleyerek yönlendirme yapabilirsiniz.

Bio: Ziyaretçilere neden sizi takip etmeleri gerektiğini gösterdiğiniz bölümdür. 150 karakter sınırı olduğunu da hemen hatırlatalım.

Peki Instagram takipçilerinizi arttırmak için başka hangi yöntemleri izlemelisiniz? İzlemeniz gereken diğer yöntemler ve ipuçları haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler

Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı