Dikkat Çeken Linkedin Profili için 6 İpucu!

Linkedin profilinizi öne çıkarmanızı için ne yapmalısınız? Güçlü Linkedin profili oluşturabilmek için 6 ipucu, haberimizde...

İş dünyasının Facebook’u olarak bilinen Linkedin ile pek çok kişi kariyer fırsatları yakalayabiliyor. Fakat Linkedin’de oluşturacağınız profil, diğer sosyal ağlardakilerden biraz daha farklı olmalı. Bu platformda güçlü bir profile sahip olmanız sizi diğer kullanıcılardan öne çıkaracaktır. Profilinizi düzenlerken oldukça dikkatli ve özenli olmanız gerekiyor. Peki güçlü bir Linkedin profili nasıl oluşturulur? Linkedin profilinizi güçlendirmek için 6 ipucu, haberimizde…

Güçlü Linkedin profili için 6 ipucu:

Linkedin kullanan kişi sayısı gitgide artıyor. Kullanıcılar bu mecrada kariyer yolculuklarının her anını paylaşma ve kendilerine büyük bir ağ kurma fırsatı buluyorlar. Fakat Linkedin’de güçlü bir profile sahip olmayanlar iş dünyasında tanınma fırsatını kaçırabiliyorlar. Çünkü bu mecrada aldığınız like sayısından çok profesyonelliğiniz önemli. Linkedin profilinizi güçlendirmek sanıldığı kadar zor değil .İşte Linkedin’de profesyonel bir kimliğe sahip olmak için yapmanız gerekenler:

1- Profil fotoğrafınız net olmalı

Linkedin’de profil fotoğrafınızın net olması oldukça önemli. Burada netlik olarak bahsettiğimiz hem görselin yüksek çözünürlükte olması hem de yaptığınız işi en doğru şekilde yansıtmalı. Örneğin bir banka da müfettiş olarak çalışıyorsanız; lunaparkta veya deniz kenarında çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafınızı kullanmayın. Fotoğrafınızda sadece siz olun. Sevdiğiniz bir arkadaşınızla çekildiğinizi fotoğrafın yeri Linkedin değil.

2- Sertifika, ödüllerinizi eklemekten çekinmeyin

Mütevazi olmak elbette hayatta çok önemli. Ancak bunun yerinin kesinlikle Linkedin olmadığını hemen belirtelim. Bu zamana kadar edindiğiniz deneyimleri, başarılarınızı, aldığınız ödülleri bu platformda paylaşmaktan çekinmeyin. Uzmanlıklarınızı mutlaka ekleyin. Hatta iş arkadaşlarınıza yetkinliklerinizi onaylatın.

3- Katıldığınız etkinlikleri paylaşın

Etkinlikler aynı bakış açısına sahip kişilerin biraraya geldiği ortamlardır. Bu yüzden etkinliklerde elinizi uzatıp karşınızdaki kişiyle tanışmaktan çekinmeyin. Tanışma esnasında kendi hikayenizi anlatırken karşınızdaki kişinin anlattıklarını da dinlememezlik yapmayın. Topladığınız her bir data ve edindiğiniz her yeni kişi, gelecek kariyerinize ışık tutabilir.

Eğitime katıldıysanız akıllarda kalmak için aldığınız notları paylaşabilir; hatta eğitmeni etiketleyip teşekkür edebilirsiniz. Muhtemelen etkinliğe katılan diğer kullanıcılarda paylaşım yapacağından görünürlüğünüz artacaktır. 

4- Yazım hatalarına dikkat edin

İmla hatası yapmak profesyonelliğinizi gölgeleyecektir. Bu sebeple Linkedin’de paylaşım yaparken yazım kurallarına mutlaka dikkat edin, hata yapmayın.

5- Profilinizi güncelleyin

Linkedin’de keşfedilmek için aktif olmanız gerekiyor. Diğer kullanıcıların gönderilerini beğenin, yeni bir pozisyona geçtiklerinde tebrik mesajı gönderin. Yeni bir yetenek edindiğinizde ya da terfi ettiğinizde profilinize bu bilgileri ekleyin. Aksi halde yalnızca kartvizit gibi sadece hesap açan Linkedin kullanıcılarından biri olursunuz.

6- İnsanlarla tanışmaktan çekinmeyin

Hayalinizdeki işi yapan kişilere mesaj atın. Kariyer yolculuğunuzu anlatın. Hatta tavsiyeler alın. Aklınıza takılan konuları sormaktan çekinmeyin. Önceleri çok fazla kart toplamak işinize yarıyordu. Şimdileri ise kartvizit toplamanın yerine Linkedin bağlantı daveti geçti, unutmayın.

Peki siz Linkedin kullanıyor musunuz? Sizce güçlü bir Linkedin profili nasıl olmalı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • En Çok Kullanılan 10 Sosyal Medya Aracı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tumblr Hesabı Nasıl Açılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sosyal Medyada Başarılı Olmak için 5 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı