Linkedin Learning Nedir?

Linkedin'in eğitim platformu Linkedin Learning nedir? Hangi alanlarda eğitimler sunuluyor? Eğitimlerin ücreti var mı? Haberimizde...

Linkedin kariyer hedeflerine ulaşmak isteyen kişileri şirketlerle buluşturan bir platform. Platformda sadece iş ilanları yer almıyor. Kişiler veya şirketler gönderi paylaşabiliyor, mutlaka tanışmak istediğiniz insanlarla bağlantı kurulabiliyor. Linkedin’de ayrıca, kişilerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bir eğitim aracı da bulunuyor. Linkedin Learning adı verilen bu sitede uzmanlar tarafından hazırlanmış eğitici içerikler paylaşılıyor. Peki Linkedin Learning nedir? Nasıl kullanılır? Haberimizde…

Linkedin Learning nedir?

Linkedin Learning aslında Linkedin’in eğitim platformu. Bu platformda teknoloji, iş ve tasarım olmak üzere üç farklı kategori bulunuyor:

  • İş kategorisinde MS Office Programları, finans iş geliştirme eğitimleri yer alıyor.
  • Tasarım kategorisinde de son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan Adobe gibi tasarım programlarının nasıl kullanılması gerektiğine dair içerikler var.
  • Teknoloji kategorisinde ise, kodlama ve yazılım ağırlıklı eğitim içeriklerine ulaşılabiliyor.

Linkedin’in Learning sitesi Türkçe olarak kullanılabilse de; eğitimlerde Türkçe dil desteği şu an için mevcut değil. Bunun için platformunda İngilizce başta olmak üzere 6 dil seçeneği bulunuyor.

Linkedin Learning nasıl kullanılır?

Linkedin Learning platformunu masaüstü cihazınızdan kullanabileceğiniz gibi mobil uygulama üzerinden de çalıştırabilirsiniz. Masaüstü cihazınızdaki Linkedin anasayfanızdan da bu eğitim alanına geçiş yapabilmek mümküz. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Linkedin hesabınıza giriş yapın.
  • Anasayfanızın sağ üst köşesindeki “İş” menüsünü açın.
  • “Learning” seçeneğine tıklayın. Böylece eğitim alanı olan Learning alanına yönlendirilmiş olacaksınız.

LinkedIn Learning’de 5.000’den fazla kurs ve 16.000 den fazla kişiselleştirilmiş video bulunuyor. Eğitimler uzman kişiler tarafından sürekli yenileniyor. Learning kullanıcıları video içerikleri cihazlarına indirerek, çevrimdışı olduklarında da erişim sağlayabiliyorlar. Ayrıca izlemek istedikleri videoları sonradan izleyebilmek için kaydedebiliyorlar. Kursları tamamlayan kullanıcılara sonrasında Linkedin tarafından tamamlama sertifikası da paylaşılıyor.

Linkedin’in bu  eğitim platformu ücretli hizmet sunuyor. İlk ay ücretsiz deneme süresi bulunan uygulamayı bir ay sonra kullanmaya devam etmek isterseniz yaklaşık 30 dolar ödemeniz gerekiyor. Eğer tercih ederseniz Linkedin Learning yıllık paketini de satın alabiliyorsunuz. Yıllık pakete ödemeniz gereken tutar ise yaklaşık 300 dolar civarında.

Peki siz Linkedin kullanıyor musunuz? Linkedin’in bu eğitim platformunu daha önceden duymuş muydunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Dikkat Çeken Linkedin Profili için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Elon Musk’un İlginç Eğitim Hayatı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Öğrencilere Yardımcı Olan 6 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı